FAQ

 • Moja firma jest zainteresowana dystrybucją urządzeń Rolmako, jak możemy rozpocząć współpracę?
  Najlepiej rozpocząć od wypełnienia formularza na stronie https://www.rolmako.com/dealer wtedy my skontaktujemy się z Tobą i omówimy wszystkie możliwości i korzyści współpracy.
 • Dlaczego urządzenia Rolmako są takie ciężkie w porównaniu do konkurencji?
  Projektujemy skuteczne narzędzia uprawowe. Wiemy że odpowiedni nacisk elementów roboczych do obrabianego podłoża przekłada się na lepsze wyniki uprawowe, a w latach suchych umożliwia produktywne przeprowadzenie prac polowych.
 • Czy w parametrach technicznych podana wymagana moc jest optymalna?
  Jest to zapotrzebowanie mocy niezbędne do pracy przy sprzyjających warunkach glebowych. Minimalne zapotrzebowanie mocy może być znacznie wyższe w zależności od wyposażenia dodatkowego i warunków glebowych.
 • Czy maszyny Rolmako powstają w całości w Polsce?
  Rolmako to w 100% firma z polskim kapitałem. Całość produkcji zlokalizowana jest w Polsce przy udziale szwedzkich drobnoziarnistych stali konstrukcyjnych oraz najwyższej jakości elementów eksploatacyjnych od marek PREMIUM.
 • Dlaczego w cenniku przy konfiguracji maszyny Rolmako jest tak wiele opcji?
  Maszyny Rolmako pracują na wielu rynkach świata, aby do tego doszło firma wielokrotnie musiała dostosować je do warunków polowych i klimatycznych tworząc ofertę dopasowaną do wymagań i potrzeb konkretnych rolników, gdzie priorytetowym celem naszej firmy jest ich ciągłe zaspokajanie.
 • Gdzie mogę obejrzeć maszyny?
  Maszyny w ograniczonych ilościach są dostępne na placach wystawowych naszych dealerów. W Psarach małych/k.Wrześni znajduje się ekspozycja maszyn gotowych do wydania Klientowi, zawsze ok. 100 różnych maszyn uprawowych.
 • Jaki jest czas oczekiwania na nową maszynę Rolmako?
  Czas oczekiwania zależy od aktualnego obłożenia zleceń produkcyjnych i wynosi od 2 do 4 miesięcy. Zdarza się, że możliwości wytwórcze firmy wzrastają i plan produkcyjny jest realizowany szybciej, dlatego trzeba za każdym razem pytać o termin realizacji.
 • Jakiej techniki lakierowania używa Rolmako?
  Wszystkie maszyny uprawowe Rolmako malowane są proszkowo. Przed malowaniem wszystkie podzespoły lakierowane poddane są obróbce śrutowania. Otrzymana powierzchnia lakiernicza jest trwała, wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne.
 • Czy Rolmako posiada na magazynie maszyny dostępne od ręki?
  Maszyny Rolmako produkowane są na zamówienie, rzadko zdarza się urządzenie wolne, gotowe do odbioru od ręki.
 • Czy można zamówić maszynę w innym kolorze?
  Standardowo maszyny Rolmako malowane są w kolorze RAL 5010, możliwe jest również zamówienie w innym dowolnym kolorze z palety RAL.
 • Mam pomysł na inne rozwiązanie, które można zastosować w maszynie Rolmako. Czy producent będzie zainteresowany wysłuchaniem mojej sugestii?
  Wiele rozwiązań zastosowanych w maszynach powstało w wyniku doświadczeń i relacji partnerskich z naszymi Klientami. Chętnie rozmawiamy na temat unowocześnień produkowanych maszyn rolniczych sugerowanych przez rolników i w razie potrzeby wdrażamy je na stałe do maszyn uprawowych.
 • Jestem pasjonatem rolnictwa często filmuje i fotografuje maszyny uprawowe Rolmako. Czy firma jest zainteresowana moimi pracami?
  Oczywiście tak, jeżeli są dobrej jakości. Prosimy o kontakt z naszym działem pod adresem marketing@rolmako.pl
 • Czy maszyny są zgodne z certyfikatem CE?
  Wszystkie maszyny są badane pod kątem bezpieczeństwa i przepisów przez wyspecjalizowaną firmę, spełniają wymagania CE obowiązujące w Unii Europejskiej.
 • Czy wszystkie maszyny spełniają wymagania dopuszczenia ruchu po drogach publicznych?
  Nie wszystkie maszyny są dopuszczone do ruchu po drogach publicznych ze względu na gabaryty lub brak odpowiedniego doposażenia. Czynnikiem warunkującym dopuszczenie maszyny do ruchu po drogach publicznych jest np. rejestracja w urzędzie komunikacji. Stan rzeczy jest różny w zależności od kraju użytkowania.
 • Kogo najlepiej doradzić się odnośnie konfiguracji maszyny uprawowej?
  Dział handlowy w firmie Rolmako pracuje od poniedziałku do piątku. Pracownicy działu sprzedaży najlepiej doradzą w doborze sprzętu, przejdą z Państwem przez konfigurator maszyny, który zarządza wkluczeniami i nie pozwoli wybrać opcji, które wchodzą ze sobą w konflikt. Dealerzy powinni korzystać z pomocy Product Managera z Rolmako podczas spotkania z Klientami.
 • Jaki jest czas gwarancji na urządzenia Rolmako?
  Gwarancja na nowe maszyny Rolmako to 1 rok. Na zgłoszenia reklamacyjne serwis reaguje do 14 dni roboczych, okres ten zazwyczaj nie przekracza kilku dni roboczych.
 • Gdzie można kupić maszyny rolnicze Rolmako?
  Maszyny dostępne są u naszych dealerów, najlepiej zadzwoń do naszego działu handlowego, który poprowadzi Ciebie przez procedurę sprzedaży i skontaktuje z odpowiednimi osobami, abyś mógł skorzystać z pełnej wiedzy na temat naszych urządzeń.
 • Gdzie znajdę katalog części zamiennych?
  Katalog części zamiennych https://www.rolmako.pl/spare-parts
 • Uszkodzeniu/zużyciu uległa część maszyny, która nie występuje w katalogu. Jak mogę ją zamówić i uzyskać wycenę?
  W katalogu występują części zużywające się i najczęściej zamawiane przez Klientów. Jeżeli nie znalazłeś odpowiedniego podzespołu nasz dział części zamiennych lub eksportu z chęcią Tobie pomoże.
 • Gdzie mogę kupić części zamienne do maszyn Rolmako?
  Wszystkie części eksploatacyjne dostępne są na naszym magazynie gotowe do wysyłki.
 • Mam ponad 10-letnie urządzenie Rolmako, czy nadal uda mi się zakupić do niego oryginalne części zamienne?
  Tak, staramy się dostarczać wszystkie części do maszyn również po 10 latach eksploatacji. Tego typu części mogą być produkowane na zamówienie, a ich wytworzenie może potrwać więcej czasu.
 • Gdzie znajdę instrukcję obsługi?
  Instrukcja obsługi dostarczana jest wraz z maszyną. Jeżeli została zgubiona należy zamówić nową pod adresem rolmako@rolmako.pl
 • Po potwierdzeniu zamówienia zmieniłem zdanie co do konfiguracji. Czy mogę jeszcze wprowadzić zmiany w swoim zamówieniu?
  Potwierdzenie zamówienia to moment, w którym dodanie lub rezygnacja z opcji nie jest już możliwe. Jest to związane z organizacją produkcji i systemem zarządzania firmą, dlatego zawsze informujemy o tym Klientów i prosimy o ostateczne potwierdzenia zamówienia.
 • Jaka jest kategoria trzy-punktowego zaczepu w maszynach uprawowych?
  Kategoria trzy-punktowego układu zawieszenia dla urządzeń Rolmako jest zgodna z normą ISO 730. Szczegółowe dane prezentujemy na stronie https://www.rolmako.pl/iso730.pdf
 • Mój ciągnik pochodzi z importu i ma nietypowy układ zaczepowy. Czy Rolmako przewiduje rozwiązania dla różnych układów zawieszenia?
  Maszyny uprawowe w większości przystosowane są do sprzęgania z ciągnikami rolniczymi wyposażonymi w trzy-punktowy układ zawieszenia, opcjonalnie najczęściej oferowany jest sprzęg w formie ucha dyszla lub zaczepu kulowego.
 • Posiadam urządzenie innego producenta i nie jestem zadowolony z efektu uprawy. Czy Rolmako podejmie się zadania wykonania innych wałów, aby efekt uprawowy był dostosowany do moich potrzeb?
  Tak, bardzo często produkujemy wały na zamówienie do pracy z maszynami innej produkcji. Przygotujemy projekt dostosowany do Twojej maszyny zgodnie z Twoimi wytycznymi, wycenimy i wykonamy w ustalonym terminie.
 • Czy do każdego modelu istnieje możliwość dołożenia dyszla i wózka (rozbudowa do wersji półzawieszanej) po zakupie urządzenia?
  Większość maszyn uprawowych jest przygotowana na przyszłą rozbudowę o dyszel i wózek transportowy jednak nie jest to reguła. Najlepiej upewnić się przed zakupem u dealera lub w razie wątpliwości skontaktować się z działem handlowym Rolmako.
 • Moja maszyna rolnicza innego producenta uległa uszkodzeniu. Czy Rolmako przyjmie zlecenie wykonania naprawy obcego urządzenia?
  Tak, na podstawie zdjęć jesteśmy w stanie ocenić czy podejmiemy się wykonania naprawy i oszacujemy cenę. Pozostaje ustalić termin naprawy, który będzie dłuższy aniżeli oczekiwanie na nową maszynę uprawową.
 • Czy Rolmako przyjmie w rozliczeniu moją używaną maszynę Rolmako za nowe urządzenie?
  Nie, w firmie nie ma działu sprzedającego maszyny używane. Wszystkie maszyny używane sprzedawane przez producenta są z bardzo małym przebiegiem i pochodzą z pokazów demonstracyjnych.
 • Maszyna uprawowa jest standardowo wyposażone w hamulec. Czy mogę z niego zrezygnować w celu uzyskania korzystniejszej ceny?
  Konfiguracja maszyny nie przewiduje rezygnacji z hamulca. Jest to możliwe tylko na niektórych rynkach, gdzie faktycznie hamulec nie jest wymagany.
 • Jakie elementy robocze wybrać dla swoich upraw?
  Polecamy zapoznanie się z publikacją pod adresem https://www.rolmako.com/workingelements.pdf
 • Jaki wał tylny doprawiający wybrać względem warunków polowych?
  Odpowiedź na wiele pytań znajdą państwo w publikacji pod adresem https://www.rolmako.pl/tillingroller.pdf
 • Skąd pobrać logo Rolmako?
  Na stronie https://www.rolmako.pl/logo można pobrać logotyp w różnym formacie graficznym.
 • Jak często smarować łożyska w piastach talerzy?
  Co 150 ha należy uzupełnić smar w piaście.
 • Jak często smarować łożyska wałów uprawowych?
  Raz na sezon lub w przypadku większych przebiegów co 500 ha.
 • Gdzie znajdę cennik maszyn?
  Cennik jest rozbudowany. Nasz dział handlowy jest do Państwa dyspozycji, przygotuje kalkulację cenową na każde żądanie.
 • Czy można zamówić maszynę bezpośrednio z fabryki?
  Tylko w sytuacji gdy w danym regionie nie ma aktywnego dealera.
 • W jaki sposób zgłosić reklamację?
  Reklamację należy zgłosić na adres reklamcje@rolmako.pl wraz z numerem seryjnym, danymi właściciela oraz dokumentacją zdjęciową.
 • Czy w maszynach Rolmako można zamontować siewnik poplonów?
  Tak, najczęściej siewniki APV lub Delimbe.
 • Zamówiłem nie te części do swojej maszyny, jak je zwrócić?
  Jeżeli są to części magazynowe nie będzie problemu ze zwrotem. W przypadku części produkowanych na zamówienie zwroty nie będą przyjmowane. Zwrot trzeba zgłosić e-mailowo lub telefonicznie w naszym dziale handlowym.
 • Czy mogę wynająć maszynę pokazową?
  Jeżeli mamy maszynę po pokazową na stanie będzie można sprawdzić ją we własnych warunkach polowych.
 • Czy cena urządzenia obejmuje dostawę?
  W cenie produktu nie jest zawarty transport. Koszt dostawy jest ustalany indywidualnie z działem handlowym.
 • Czy mogę odebrać zamówione urządzenie własnym transportem?
  Tak, zapraszamy po odbiór na ulicę Nekielską 11 F w Psarach Małych, 62-300 Września.
 • Mój ciągnik ma mniej wyjść hydraulicznych niż urządzenie Rolmako wymaga w standardzie. Co mogę zrobić, aby móc w pełni korzystać z urządzenia? Czy producent może mi jakoś pomóc z rozwiązaniem tego problemu?
  Możemy na maszynie zastosować rozdzielacz hydrauliczny, podniesie to jednak koszt urządzenia.
 • Czy wasze części zamienne pasują do maszyn innych producentów?
  Rolmako stosuje znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji.
 • Czy wysyłacie Państwo przesyłki za pobraniem lub na przelew?
  Nie, wysyłki są realizowane po przedpłacie na konto.