Nowości

Dzięki nieustannemu rozwoju firmy jesteśmy przygotowani na wdrożenia do produkcji nowych projektów urządzeń rolniczych skupiając się na najpełniejszej realizacji zaspokojenia potrzeb naszych Klientów na całym świecie. Co roku wprowadzamy do oferty nowe maszyny rolnicze oraz stale doskonalimy wytwarzane produkty. W odniesieniu do przyszłego rozwoju programu produktów za najważniejsze zadania uznajemy wymogi ekonomii i ekologii. Ważnym aspektem przy projektowaniu nowych urządzeń jest utrzymanie żyzności gleby, aby w sposób zrównoważony przekazać ją dla następnych pokoleń.
Nie wiesz jaki wał uprawowy wybrać? Ta publikacja jest dla Ciebie.


Podczas konfigurowania urządzenia uprawowego najważniejszy jest wybór odpowiedniego wału doprawiającego, który zależy od gleby, na której będzie pracował oraz efektu jakiego oczekujemy. W zależności od budowy wału może on zagęszczać glebę w głębszych lub płytszych warstwach profilu glebowego. Narzędzie może uprawiać całą powierzchnię gleby bądź pracować pasowo, czy też spełniać dodatkową rolę docinając resztki roślin. Aby wybrać najodpowiedniejszy wał zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas publikacją.


Zróżnicowane warunki glebowe
i robocze wymagają indywidualnego dopasowania
Każda maszyna uprawowa skierowana jest do pracy w specyficznych warunkach glebowych, dlatego tak ważna jest odpowiednia konfiguracja urządzenia, a przede wszystkim dobranie odpowiednich elementów roboczych. Budując konstrukcje rolnicze wiemy, że gospodarz zarządzający zróżnicowaną glebą potrzebuje maszyny, która będzie skuteczna niezależnie czy będzie to uprawa na ciężkiej glinie, glebie piaszczystej lub silnie zakamienionej. Niniejsza prezentacja ma ułatwić naszym dealerom i rolnikom wybór odpowiednich maszyn rolniczych zaczynając od rozpoznania odpowiednich narzędzi roboczych, stosownych dłut, lemieszy i talerzy do konkretnej uprawy i efektu, jaki użytkownik potrzebuje uzyskać.Biuro konstrukcyjne


Własne zaplecze projektowe pozwala nam na aktywne wprowadzanie zmian i ulepszeń produktów, co umożliwia nam wyeliminowanie wielu problemów, które mogłyby pojawić się w trakcie eksploatacji już na etapie projektu, przed wyprodukowaniem pierwszego prototypu.Badania i rozwój produktów


Najważniejszy dla nas jest test w polu i pozytywne opinie rolników na temat pracy naszych nowych produktów. Zanim maszyna przybierze charakterystyczny dla firmy kolor niebieski potrzebuje dużo czasu nim w pełni dopracowana trafi do Klienta.

Polski produkt exportowy, współczynnik
sprzedaży zagranicznej ponad 80%


Fakt wysokiego udział eksportu nie jest przypadkowy.
Maszyny Rolmako od wielu lat skutecznie konkurują
z zagranicznym sprzętem rolniczym. Polskie maszyny
rolnicze Rolmako w największej części pracują na polach
państw najbardziej, gdzie wymagania w stosunku
do sprzętu rolniczego są bardzo wysokie. Nasze produkty
udowodniły tam swoją przydatność w zróżnicowanych
układach glebowych. Wiele firm z branży rolniczej
przekonało się już, że Rolmako jest solidnym partnerem
nowoczesnego rolnictwa.


Maszyny uprawowe
nie do zdarcia dzięki
zastosowaniu specjalnych stali

Typ wybieranych przez rolników maszyn uprawowych zależy w dużym stopniu od charakterystyki pola oraz zróżnicowania upraw. Gatunek i jakość stali użytej w agregatach przedsiewnych, bronach talerzowych, kultywatorach ścierniskowych i pozostałych maszynach uprawowych stanowi ogromną różnicę jeśli chodzi o niezawodność maszyny, koszty konserwacji, ogólną produktywność oraz czas funkcjonowania urządzenia w dobrym stanie technicznym. Prace maszyną uprawową w twardej glebie powodują duże obciążenia dla sprzętu rolniczego. Wysoka wytrzymałość stosowanych przez Rolmako szwedzkich drobnoziarnistych stali sprawia, że maszyny działają efektywniej poprzez możliwość pracy z większymi prędkościami roboczymi bez niezaplanowanych przerw na serwis i naprawy. Użycie specjalnych stali wydłuża czas pracy pomiędzy kolejnymi przeglądami i pozwala na bezkompromisowe i optymalne wykorzystanie możliwości uprawowych urządzenia.


Technologia dająca przewagę
na konkurencją
Produkcja w fabryce Rolmako opiera się na pracy ludzkiej, która wspomagana jest przez nowoczesne urządzenia automatyczne. W firmie pracują najnowocześniejsze maszyny sterowane numerycznie m.in. lasery do obróbki blach, centrum do obróbki profili i rur, wypalarki plazmowe i gazowe, prasy krawędziowe, nożyce uniwersalne i gilotyny do cięcia, prasy hydrauliczne i mechaniczne, tokarki, frezarki, dłutownice, piece hartownicze, śrutownie pneumatyczne i wirnikowe oraz zrobotyzowane spawanie. Firma zaopatrzona jest w magazyn z dużym zasobem wyrobów hutniczych, automatyczny system magazynowania blach oraz komponentów maszyn. Technologia wykorzystywana przez firmę poparta fachową pracą ludzi pozwala na osiągnięcie wyników produkcyjnych, które usatysfakcjonują najbardziej wymagającego odbiorcę.Elastyczna konfiguracja maszyn uprawowych dostosowana do wymagań glebowych
Indywidualne podejście do każdego Klienta oraz współpraca i wymiana doświadczeń z Klientami na całym świecie pozwoliły nam na zbudowanie dużej liczby konfiguracji i doposażenia maszyn rolniczych, tak aby dopasować urządzenie do warunków polowych, w jakich przyjdzie mu pracować. Liczne opcje wyposażenia dostępne do maszyn uprawowych pozwolą na wybranie najlepszego rozwiązania spełniającego Państwa oczekiwania pod względem wydajności pracy, jakości elementów roboczych oraz możliwości finansowych.

Najkorzystniejszy w branży wskaźnik relacji jakości
maszyny do ceny
Nasza wiedza, doświadczenie i mobilizacja do ciągłego rozwoju pozwoliła nam na osiągnięcie najbardziej korzystnej relacji jakości maszyny rolniczej w stosunku do ceny. Doskonała relacja jakości do ceny pozwala nam na ciągły i dynamiczny przyrost sprzedaży oraz czyni nasze produkty bardzo atrakcyjnymi na rynku rolniczym. Zakup maszyny Rolmako to inwestycja, która się opłaca. Zapewnia ona najwyższą skuteczność i niskie koszty eksploatacji, gwarantując szybki zwrot poniesionych inwestycji.

Maszyny uprawowe przyjazne glebie i rolnikowi
Kto zna lepiej maszynę niż rolnik, który używa jej każdego dnia?
Nasze maszyny rolnicze są doceniane przez rolników na całym świecie.

Poniżej kilka faktów z tym związanych:
- przewymiarowane konstrukcje
- wysokogatunkowe drobnoziarniste stale konstrukcyjne
- ograniczenie zachwaszczenia dzięki ultra-płytkiej uprawie
- stosowanie mniejszej ilości środków chemicznych
- zatrzymanie wody w glebie
- wysokiej jakości elementy robocze
- łatwe w obsłudze narzędzia rolnicze
- niskie koszty eksploatacji
- niskie zapotrzebowanie na energie
- dobra obsługa posprzedażowa

Wybór Rolmako - wiele korzyści dla Rolnika

Naszym celem jest produkowanie maszyn wszechstronnych, które zapewniają pożądane wyniki niezależnie jaki system uprawy rolnik wybierze. Całe spectrum narzędzi roboczych oraz szeroki wybór elementów uprawowych w ramach jednego urządzenia pozwala nam na jego osiągnięcie. Większość naszych urządzeń wykonuje kilka czynności podczas jednego przejazdu oferując Klientowi wszystkie możliwe korzyści.

Korzyści wynikające z wyboru firmy Rolmako
do swojego gospodarstwa:

- kompletne spectrum dostępnych narzędzi uprawowych w jednym urządzeniu
- elementy płużne i inne zużywające się podzespoły wyłącznie od liderów rynku
- szwedzka jakościowa stal drobnoziarnista S500 i S700
- zwiększenie produktywności z upraw poprzez wykorzystanie najnowszych technologii
- maksymalne ograniczenie czasu wymaganego na procesy agrotechniczne
- większa rentowność osiągnięta z uprawy gleby
- rozsądne ceny części zamiennych oraz usług serwisowych
- niskie koszty nabycia w stosunku osiągniętych korzyści
W symbiozie z naturą

Szacunek do przyrody, przestrzeganie zasad ochrony jej zasobów to podstawowe zasady, którymi kierujemy się projektując i budując maszyny rolnicze, ponieważ rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki, która ma bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Ze starannością dbamy o środowisko inwestując w maszyny produkcyjne ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, odnawialne źródła energii oraz wytwarzamy maszyny uprawowe, które ograniczają liczbę przejazdów na polu pozwalając zredukować głębokość roboczą. Mają one również niskie zapotrzebowanie na moc ciągnika, przychylają się do mniejszego zużycia elementów płużnych i obniżenia zużycia paliwa oraz pozwalają rolnikowi wytworzyć produkty rolne przy mniejszym udziale czasu i poniesionych kosztów.

Siewnik do poplonu
i nawozuNasze maszyny uprawowe wyposażamy w siewniki poplonów przy współpracy ze specjalistami z firmy APV, którzy posiadają w ofercie szeroką gamę siewników do poplonu oraz nawozu. Cała gama produktów oraz dostępne akcesoria dostępne na stronie firmowej producenta (https://www.apv-polska.pl). Dzięki połączeniu etapów roboczych poprzez zastosowanie siewników do międzyplonów APV na maszynach uprawowych Rolmako ogranicza się niepotrzebne przejazdy. Urządzenia APV zapewniają możliwość precyzyjnego rozsiewania międzyplonów i podsiewów nawet w najmniejszych dawkach.
Aplikator do gnojowicy

Wybór modelu aplikatora do gnojowicy marki Vogelsang zależy od szerokości maszyny uprawowej, na której ma być zainstalowany. W szerokiej gamie maszyn Rolmako znajdą Państwo urządzenia, które są kompatybilne z aplikatorami Vogelsang i pozwalają wykonać nawożenie
i uprawę za jednym przejazdem po polu.
Bądź na bieżąco i obserwuj nasze social media!
Chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze oficjalne profile w mediach społecznościowych. Dzięki polubieniu naszych stron będziecie mogli na bieżąco obserwować, co u nas słychać oraz co aktualnie robimy. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, aby w pierwszej kolejności dowiedzieć się o nowych produktach, wydarzeniach oraz promocjach. Na social mediach regularnie zamieszczamy przydatne informacje na temat naszych produktów. Uzyskasz dostęp do publikacji firmowych. Nasze kanały to najlepsze źródło wiedzy teoretycznej i praktycznej dla wszystkich zainteresowanych branżą maszyn rolniczych. Zapraszamy do obserwowania i komentowania postów.

Katalog Rolmako
Katalog maszyn rolniczych to obszerna publikacja pokazująca asortyment narzędzi rolniczych Rolmako. Jest to bogaty zasób informacji przydatny dla dystrybutorów maszyn rolniczych Rolmako oraz klientów ostatecznych, którzy chcą zapoznać się szczegółowo z parametrami technicznymi, przeznaczeniem urządzeń rolniczych oraz możliwości ich konfiguracji. Jest to przydatny zasób informacji pozwalający na zapoznanie się z kryteriami wyboru odpowiedniej maszyny, właściwej do warunków glebowych i klimatycznych. Katalog zawiera kilka tysięcy zdjęć maszyn Rolmako w różnych wariantach wyposażenia.