Najlepsza alternatywa dla chemicznego zwalczania chwastów

Chwastownik ActiVAgro to agregat uniwersalny, który znajduje zastosowanie nie tylko w standardowych uprawach, ale także wykorzystywany jest do pielęgnacji użytków zielonych. Chwastownik ActiVAgro jest doskonałą alternatywą dla zwalczania chwastów środkami chemicznymi. Przeznaczeniem brony jest utrzymanie obecności chwastów na jak najniższym poziomie i skruszenie skorupy powierzchniowej. ActiVAgro może być także użyty do bronowania świeżo po zasianiu zanim roślina wejdzie w fazę wschodzenia. Chwasty mogą być usuwane od razu po wzroście lub wcześniej już w fazie kiełkowania. Później, pozostawione na powierzchni gleby usychają i obumierają. Chwastownik wyposażony jest w standardzie w hydrauliczne rozkładanie ramy, która podczas pracy dopasowuje się do ukształtowania terenu zapewniając równomierne rozłożenie nacisku. Kąt pracy zębów brony można regulować mechanicznie lub z kabiny ciągnika hydraulicznie dzięki siłownikom. To rozwiązanie zapewnia równomierną pracę w każdej sekcji roboczej brony.

Jedno urządzenie do zastosowania
w wielu typach upraw

Głównym zadaniem chwastownika jest wygrabianie darni i niszczenie kretowisk na łąkach. Narzędzie to można wykorzystywać bardzo skutecznie do niszczenia chwastów w zbożach oraz roślinach motylkowych. Urządzenie ma zastosowanie w niemal wszystkich rodzajach upraw: rzepak i inne zboża, warzywa, kukurydza, buraki cukrowe, ziemniaki, soja, groch, dynia oraz użytki zielone, trawy i łąki. Szczególnie przy dużych szerokościach roboczych chwastownik uzyskuje doskonały efekt dopasowania pracy do podłoża oraz płynnej pracy. Maszyna została zbudowana po to, aby przynieść konkretne korzyści. Są to między innymi niższe koszty wynikające z mniejszego zużycia środków chemicznych, lepsze warunki do wegetacji i wzrostu roślin oraz ich ochrona przed chwastami. Dodatkową funkcją maszyny jest napowietrzanie gleby, które potrzebne jest do efektywnego wzrostu roślin. Bardzo duża szerokość robocza przekłada się na zwiększoną wydajność. Możliwe jest doposażenie urządzenia w siewnik poplonów APV z dmuchawą pneumatyczną lub hydrauliczną

Konstrukcja zapewniająca wytrzymałość i wygodę pracy

Dostępne szerokości robocze zawierają się w zakresie od 6,00 m do 12,00 m. Żadna z wersji nie przekracza 3m szerokości transportowej dzięki hydraulicznemu, tak zwanemu nożycowemu systemowi składania ramion, który pozwala maksymalnie zredukować szerokość oraz wysokość transportową. Urządzenie montowane jest na 3-punktowym układzie zawieszenia. Każda z sekcji roboczych ma szerokość 1,5 m i składa się z 48 zębów umieszczonych w 6 rzędach. Nasz chwastownik zbudowany jest na solidnej ramie, a każda cześć robocza jest zamontowana indywidualnie na wahaczu. Takie rozwiązanie charakteryzuje się optymalnym efektem kopiowania terenu. Maszyna pozwala na niszczenie chwastów we wczesnym etapie rozwoju dzięki specjalnie wyprofilowanym sprężynowym elementom roboczym.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem
LED

Do maszyny można opcjonalnie zainstalować oświetlenie LED, które mocowane jest na belce z regulacją wysuwu.

2. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny chwastownika. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia. Górny łącznik przygotowany dla dwóch pozycji: płynnej roboczej oraz sztywnej transportowej.

3. Koła podporowe

Koła podporowe wyposażono w mechaniczną regulację wysokości oraz rozstawu do pracy w różnych typach międzyrzędzi. Ich ilość jest zależna od szerokości roboczej oraz wybranej wersji.

4. Elementy robocze

Element roboczy stanowią specjalnie ukształtowane zęby o średnicy 7 mm lub 8 mm wykonane z hartowanego drutu sprężystego, co skutkuje długą żywotnością oraz odpornością na pęknięcia. Dzięki drganiom zębów w połączeniu z odpowiednią prędkością roboczą uzyskuje się kompleksowy efekt powierzchniowy przy bardzo płytkiej obróbce gleby.

5. Osłona sprężyny

Uzwojenie każdego zęba zabezpieczone jest specjalną osłoną o rynnowej konstrukcji, co pozwala dodatkowo zabezpieczać plony przed uszkodzeniem wskutek zakleszczenia lub uderzenia.

6. Tylne włóki zgarniające

W tylnej części chwastownika można opcjonalnie zamontować włóki równające mające za zadanie dodatkowo wygładzić powierzchnię pola po zabiegu bronowania oraz rozciągnąć pozostawione na powierzchni pola resztki chwastów.

7. Regulacja kąta pochylenia sprężyn

Kąt pracy sekcji roboczej można regulować mechanicznie lub hydraulicznie przy udziale wygodnych klipsów dystansowych, im ich więcej tym płytsza praca. To rozwiązanie zapewnia równomierny efekt w każdej sekcji roboczej brony.

8. Głębokość pracy sprężyn

Urządzenie prowadzone jest za śladami ciągnika za pomocą 2 kół odpowiedzialnych za ustawienie głębokości pracy elementów roboczych. Chwastownik utrzymuje ustalone położenie względem pola, a zęby ze wszystkich belek uprawiają glebę na zadanej głębokości roboczej.

9. Stopy podporowe

Chwastownik można przechowywać w pozycji złożonej dzięki dwóm stopom podporowym. Pozwala to zaoszczędzić ilość miejsca potrzebnego do składowania urządzenia.

10. Elementy robocze
PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie podzespoły składające się z ogólnie dostępnych części wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

11. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

12. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

13. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

14. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.Wyposażenie
Standardowe
  • Koła do regulacji wysokości pracy maszyny, dodatkowe koła podporowe (wersja 9,0 m i 12,0 m), 6 rzędów pojedynczych zębów o średnicy 7 mm, mechaniczna regulacja kąta pracy zębów, mechaniczna blokada ramion na czas transportu, podpory na czas postoju.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Sprężyny 8 mm
  • Hydrauliczna regulacja sprężyn
  • Zgarniacze równające
  • Koła podporowe
  • Tylna belka z oświetleniem LED
  • Siewnik poplonu APV