Producent maszyn rolniczych Rolmako


Przedsiębiorstwo Rolmako od momentu powstania
rozwija się w niezmiennie szybkim tempie,
każdego roku wprowadzając do oferty nowe produkty,
zwiększając zatrudnienie oraz znacząco rozmiar produkcji.
Jest to efekt ciągłego podnoszenia jakości maszyn
rolniczych, pobudzanego inwestycjami w rozwój bazy
produkcyjnej, rosnącymi kwalifikacjami kadry
pracowników oraz motywacją do dalszego rozwoju.

Dzięki nieustannej rozbudowie firmy jesteśmy przygotowani
na wdrożenia do produkcji nowych projektów urządzeń
rolniczych skupiając się na najpełniejszej realizacji
zaspokojenia potrzeb naszych Klientów na całym świecie.
Produkty Rolmako to wytrzymałe i oszczędne w eksploatacji
narzędzia rolnicze, które podlegają stałemu rozwojowi
realizowanemu przez dział konstrukcyjny firmy, dążący
do ciągłej poprawy funkcjonalności oraz jakości
oferowanych maszyn.

Kim jesteśmy?

Łączymy doświadczenie i nowoczesne technologie, aby dostarczać niezawodne urządzenia rolnicze, które ułatwiają Tobie codzienną pracę w gospodarstwie. Oferta produktów zawiera całe spectrum narzędzi do uprawy gleby, rozbudowana lista konfiguracji pozwala dostosować urządzenia do różnych wymagań glebowych.
Wyróżnia nas najkorzystniejsza w branży relacja jakości do ceny, co pozwala nam na osiąganie ponad 80% udziału eksportu w całości sprzedaży. Dostarczamy tysiące maszyn uprawowych do rolników z całej Europy / całego świata. Prezentując nasze maszyny rolnicze możemy śmiało powiedzieć, że z powodzeniem rywalizują one z najdroższymi produktami marek premium, przewyższając w większości czynników produkty konkurencji.


Wspieramy Cię w Twojej codziennej pracy.


Historia Firmy

Przedsiębiorstwo Rolmako zostało założone przez Henryka Kowalskiego w 1982 roku. Podstawową ideą była produkcja części zamiennych do maszyn rolniczych. Ten pomysł szybko się zmienił, firma skupiła się na realnych potrzebach rolników na całym świecie zaopatrując ich w sprzęt do uprawy gleby. Dzisiaj łączymy doświadczenie i nowoczesne technologie, aby dostarczać niezawodne urządzenia rolnicze, które ułatwiają rolnikom codzienną pracę w gospodarstwie. Potrzeby plantatorów stale się rozwijają. Naszą motywacją i priorytetowym celem jest ich ciągłe zaspokajanie.


Zdjęcie przedstawia pierwszy agregat uprawowy produkowany
w firmie RolmakoTak to było na początku…

Założyciel firmy Henryk Kowalski od zawsze związany był
z rolnictwem, od najmłodszych lat pracował z ojcem i swoimi braćmi na gospodarstwie rodzinnym w Marzeninie. W tym samym miejscu do dziś wszystkie prototypy maszyn uprawowych przed wdrożeniem do seryjnej produkcji poddawane są testom użytkowym
i wytrzymałościowym. Dzięki zebranym doświadczeniom przy obsłudze maszyn rolniczych i zagadnieniach dotyczących uprawy gleby, Henryk Kowalski postrzegł szansę na swój dalszy rozwój
i w 1982 roku założył firmę i rozpoczął produkcje własnych maszyn rolniczych pod nazwą Rolmako. Firma od początku inspirowana była pasją do rolnictwa, jako jedna z najmłodszych w branży musiała włożyć wiele wysiłku, aby doścignąć konkurencję i osiągnąć aktualną pozycję na rynku, proponując na obecną chwilę urządzenia rolnicze o imponujących rozmiarach i szerokościach roboczych do 12,0 m. Zaangażowanie w rozwój produktów szybko zostało docenione przez Klientów zagranicznych, aktualnie 8 na 10 wyprodukowanych urządzeń dostarczana jest na rynki exportowe. Rolmako dzisiaj projektuje innowacyjne maszyny uprawowe przyjazne dla gleby, aby gospodarstwa rolne mogły pomyślnie i zyskownie nimi pracować.


Stół do rzepaku okazał się pierwszą „dojną krową” małej wówczas firmy, sprzedano w Polsce kilka tysięcy egzemplarzyRolmako to firma rodzinna, która była kształtowana przez wielu ludzi, dzięki którym jest dzisiaj wiodącym polskim producentem maszyn rolniczych z ponad 40-letnim doświadczeniem na arenie międzynarodowejKilka liczb przedstawiających Naszą firmę
1982

Rok założenia

2

Lokalizacje

150+

Pracowników

7400

Tony/rok

1800

Produkowanych sztuk rocznie

80%

Eksport

30+

Tylnych wałów uprawowych

75%

4,0 m H

30+

Sprzedaż do państw poza granicami PolskiCo nas
wyróżnia

Najnowocześniejsze
metody produkcji

Rolmako to nie tylko potężne konstrukcje rolnicze, ale również innowacyjne metody produkcji. Nowoczesne techniki wytwarzania pozwalają nam zachować powtarzalność przy wysokiej jakości produktu. Obróbka laserowa blach technologią FIBER oraz CO2, plazmowe i gazowe cięcie stali, gięcie i tłoczenie na prasach hydraulicznych o nacisku 2000 ton, zrobotyzowane spawanie, śrutowanie powierzchni metalowych oraz wydajne linie do malowania proszkowego pozwalają nam na dostarczanie produktów dla najbardziej wymagających Klientów.

Firma rodzinna - technika rolnicza tworzona z pasjąRolmako to przedsiębiorstwo oparte na tradycyjnych wartościach rodzinnych, przedsięwzięcie z wieloletnim doświadczeniem. System zarządzania spółką pozwalają znacznie skrócić procesy decyzyjne i wypracowywać najlepsze rozwiązania. Organizacja funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która powstała w wyniku przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej. Wysoka etyka pracy oraz scentralizowane zarządzanie pozwalają naszemu biznesowi osiągnąć przewagę nad konkurencyjną. Prosta struktura właścicielska daje możliwość szybkiego reagowania na pojawiające się problemy. Rolmako to bardzo elastyczna firma mogąca sprawnie przystosowywać się do zmian poprzez zaangażowanie udziałowców i osób zarządzających przedsiębiorstwem. Charakter firmy rodzinnej znajduje odzwierciedlenie we wszystkich obszarach jej działalności, opierając ją na uczciwym podejściu, zaufaniu i odpowiedzialności wobec pracowników i Klientów.


Zrównoważony rozwój

Uczciwość, jakość, zaangażowanie to podstawowe wartości, którymi kierują się nasi pracownicy i dostawcy. Na przestrzeni lat prace badawczo-rozwojowe były ukierunkowane na opracowanie coraz to bardziej bezpiecznych i ekologicznych produktów. W ramach naszej strategii pragniemy dostarczać rolnikom ekonomicznie uzasadnione produkty charakteryzujące się niskimi kosztami eksploatacji. Główne priorytety to ochrona środowiska i zdrowy człowiek. W tym celu opracowujemy rozwiązania uprawowe służące nowoczesnemu rolnictwu. W firmie Rolmako znamy się na maszynach uprawowych: wszechstronnych, niezawodnych i trwałych, zbudowanych tak, aby służyły przez wiele lat. Znamy również naszych Klientów. To na nich koncentruje się nasza działalność. Wszystko, co robimy ma za zadanie ułatwienie im pracy i zwiększenie produktywności ich ziemi przy ograniczeniu kosztów potrzebnych do tego zadania. Dlatego celem firmy Rolmako w zakresie zrównoważonego rozwoju jest ochrona bytu rolników, a tym samym naszej działalności, pracowników, a także, co oczywiste, samej ziemi. W nadchodzących latach zmiany klimatyczne i rosnąca liczba ludności na świecie będą stanowić ogromne wyzwanie dla rolnictwa. Dzięki naszym maszynom rolniczym przyczyniamy się do rozwiązania tych problemów.


Dlaczego Rolmako?


MisjaMisją Rolmako jest zrównoważony rozwój produktów, innowacyjna rozbudowa bazy produkcyjnej oraz zapewnienie pełnej satysfakcji naszych Klientów. Najważniejszym celem jest dostarczanie Klientom maszyn rolniczych i usług najwyższej jakości, które pomogą im w maksymalnym stopniu szybko osiągnąć zwrot poniesionych inwestycji.


WizjaRolmako dąży do tego, by stać się rozpoznawalnym na całym świecie producentem maszyn rolniczych, którego największą siłą będzie wytrzymałość budowanych konstrukcji rolniczych, możliwość skonfigurowania produktów do każdych warunków uprawy oraz niskie koszty eksploatacji przy zachowaniu najkorzystniejszego w branży wskaźnika relacji jakości do ceny.


StategiaGłównym elementem naszej strategii sprzedaży jest solidna sieć dealerska, dbanie oraz rozwijanie bliskich, partnerskich relacji z naszymi dystrybutorami. Strategie rozwoju będziemy realizować poprzez optymalne wykorzystanie zasobów intelektualnych i materialnych oraz realizację programów rozwojowych w obszarze produkcji i handlu.


Zalety produktów pochodzących
z firmy Rolmako

Przewymiarowane konstrukcje maszyn projektowane z myślą o długiej eksploatacji

Duże możliwości konfiguracji maszyny
i dostosowania jej do każdych warunków glebowych

Maszyny rolnicze sprawdzone na wielu rynkach świata i w różnych warunkach klimatycznych, nie ustępują efektem wykonanej uprawy produktom marek premium

Nowoczesne techniki produkcji (laserowe cięcie blach, zrobotyzowane spawanie, śrutowanie, malowanie proszkowe, inne maszyny sterowane numerycznie) pozwalające utrzymać powtarzalność oraz jakość produkcji

Podzespoły robocze oraz eksploatacyjne od renomowanych partnerów (SKF, OFAS itp.)

Najkorzystniejszy w branży wskaźnik relacji jakości produktu do cenyW symbiozie z naturą

Szacunek do przyrody, przestrzeganie zasad ochrony jej zasobów to podstawowe zasady, którymi kierujemy się projektując i budując maszyny rolnicze, ponieważ rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki, która ma bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Ze starannością dbamy o środowisko inwestując w maszyny produkcyjne ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, odnawialne źródła energii oraz wytwarzamy maszyny uprawowe, które ograniczają liczbę przejazdów na polu pozwalając zredukować głębokość roboczą. Mają one również niskie zapotrzebowanie na moc ciągnika, przychylają się do mniejszego zużycia elementów płużnych i obniżenia zużycia paliwa oraz pozwalają rolnikowi wytworzyć produkty rolne przy mniejszym udziale czasu i poniesionych kosztów.

Z nami osiągniesz sukcesZapewniając znakomite efekty pracy dajemy każdemu indywidualnemu Klientowi możliwość doświadczenia jakości Rolmako jako znaczącej marki w świecie techniki rolniczej. Rolmako jest polskim przedsiębiorstwem rodzinnym, które ma swój wkład w stałe podnoszenie efektywności pracy oraz wydajności i jakości produkcji rolnej. Ciągłe inwestycje w bazę produkcyjną oraz rozwój produktów definiują nas jako wiarygodnego i odpowiedzialnego partnera dla obecnych i potencjalnych Klientów firmy.