Technologia

Maszyny rolnicze są budowane przy udziale nowoczesnych metod produkcji (obróbka laserowa, wycinanie plazmowe, zautomatyzowane spawanie, śrutowanie stali, malowanie proszkowe oraz pozostałe operacje przemysłowe sterowane numerycznie). Rolmako cały czas inwestuje w innowacyjne metody produkcji oraz rozwój swoich produktów.

Profesjonalny i systematycznie unowocześniany park maszynowy gwarantuje wysoką jakość naszych wyrobów oraz usług. Dysponujemy następującymi maszynami:
- lasery 2D i 3D do cięcia blach oraz rur i profili
- wypalarki plazmowe CNC
- piece hartownicze
- prasy krawędziowe CNC
- piły taśmowe
- śrutownice pneumatyczne i wirnikowe
- nożyce uniwersalne i gilotyny do cięcia blach CNC
- prasy hydrauliczne i mechaniczne
- tokarki, frezarki, dłutownice
- malarnie proszkowe
- automatyczne systemy magazynowania blach oraz części oraz wiele innych urządzeń.


Obróbka laserowa blach,
rur i profili

Nowoczesne metody obróbcze stali zapewniają bardzo wysoką dokładność przy relatywnie dużej szybkości wykonania detali. Bardzo duża elastyczność programowania przekłada się na minimalne koszty wprowadzania zmian oraz szybkość i łatwość produkcji nowych części. Tworzenie prototypów maszyn rolniczych jest możliwe przy małych nakładach kosztów. Sprawne wycinanie skomplikowanych kształtów w blachach i profilach pozwala nam na szybkie modyfikowanie prototypów, udoskonalanie aktualnie produkowanych maszyn rolniczych oraz tworzenie nowych produktów dostosowanych do oczekiwań rynku.
Hartowanie stali

Sprzęt rolniczy wymaga dużych nakładów i musi nieprzerwanie pracować w trudnych środowiskach, aby utrzymać zyski dla właściciela. Duże urządzenia mogą być bardzo drogie, w związku z czym niezawodność jest wyjątkowo ważna. Te maszyny muszą w razie potrzeby działać bez przerwy przy minimalnych przestojach na naprawy. Linie do obróbki cieplnej elementów roboczych czy konstrukcyjnych są dość kosztowne, ale dają możliwość bezpośredniej kontroli nad jakością wytwarzanych części. Taką technologią mogą się pochwalić tylko największe i dbające o wysoką jakość firmy. Rolmako ma doświadczenie w zakresie usług obróbki cieplnej zapewniających, że poszczególne elementy spełniają oczekiwania wydajnościowe.
Śrutowanie i malowanie

Śrutowanie to proces oczyszczania powierzchni metalowych, który przygotowuje podzespoły pod malowanie, cynkowanie lub inne operacje zapewniając tym samym większą trwałość kolejnych procesów. Szczególną uwagę poświęcamy linii przygotowania elementów przed malowaniem. Wszystkie części metalowe produkowanych przez nas maszyn poddawane są obróbce śrutowania. Takie przygotowanie gwarantuje wieloletnią trwałość lakierowanej powierzchni. System zawiesi i transportu elementów nie pozwala na zabrudzenie i uszkodzenie wcześniej nałożonych warstw zabezpieczających. Malowanie proszkowe sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Staje się odporna na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nabiera właściwości antykorozyjne. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją. Przedmiot staje się odporny na wahania temperatur, promieniowanie UV, wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, a nawet środki chemiczne.
Zrobotyzowane spawanie

Rozwój przemysłu wiąże się z koniecznością korzystania z maszyn, które usprawniają ludzką pracę. Jest to istotne zwłaszcza w takich miejscach, gdzie produkcja jest seryjna i wymagania jakościowe są wysokie. Atutem zrobotyzowanego spawania jest szybkość, precyzja i powtarzalność komponentów maszyn rolniczych. Robot spawalniczy jest nadzorowany przez naszych doświadczonych spawaczy. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym możemy wykonać najbardziej wymagające prace spawalnicze. Spawanie robotem niesie wiele korzyści:
- zapewniona powtarzalność,
- wysoka jakość,
- minimalizacja odprysków,
- monitorowanie jakości spoin,
- możliwość spawania cienkich blach,
- przyspieszenie procesu produkcji,
- opłacalność,
- brak konieczności narażania pracownika na czynniki niebezpieczne.
W symbiozie z naturą

Szacunek do przyrody, przestrzeganie zasad ochrony jej zasobów to podstawowe zasady, którymi kierujemy się projektując i budując maszyny rolnicze, ponieważ rolnictwo jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki, która ma bezpośredni wpływ na środowisko naturalne. Ze starannością dbamy o środowisko inwestując w maszyny produkcyjne ograniczające emisję szkodliwych substancji do atmosfery, odnawialne źródła energii oraz wytwarzamy maszyny uprawowe, które ograniczają liczbę przejazdów na polu pozwalając zredukować głębokość roboczą. Mają one również niskie zapotrzebowanie na moc ciągnika, przychylają się do mniejszego zużycia elementów płużnych i obniżenia zużycia paliwa oraz pozwalają rolnikowi wytworzyć produkty rolne przy mniejszym udziale czasu i poniesionych kosztów.


Komponenty maszyn pozwalające wydłużyć
interwały serwisowe

Przy produkcji maszyn zwracamy uwagę na wysoką jakość poszczególnych
materiałów, używanych części oraz kontrolę końcową maszyn.

Szanujemy tradycje rolnictwa i odpowiadany na nowoczesne trendy techniki rolniczej wprowadzając maszyny o mniejszym zapotrzebowaniu na energię pozwalające skrócić czas potrzebny na ich konserwację i serwisy, co w rezultacie oznacza oszczędność czasu i pieniędzy naszych Klientów.

Znacząco poprawiliśmy moc produkcyjną, aby sprostać rosnącemu popytowi, daje nam to nowe możliwości oraz pobudza większe zaangażowanie w wykonywanie naszej pracy serwisowej najlepiej jak tylko potrafimy.

Maszyny uprawowe bez kompromisów
w zakresie wydajności i trwałości
Maszyny uprawowe
nie do zdarcia dzięki
zastosowaniu specjalnych stali

Typ wybieranych przez rolników maszyn uprawowych zależy w dużym stopniu od charakterystyki pola
oraz zróżnicowania upraw. Gatunek i jakość stali użytej
w agregatach przedsiewnych, bronach talerzowych, kultywatorach ścierniskowych i pozostałych maszynach uprawowych stanowi ogromną różnicę jeśli chodzi
o niezawodność maszyny, koszty konserwacji, ogólną produktywność oraz czas funkcjonowania urządzenia
w dobrym stanie technicznym. Prace maszyną uprawową w twardej glebie powodują duże obciążenia dla sprzętu rolniczego. Wysoka wytrzymałość stosowanych przez Rolmako szwedzkich drobnoziarnistych stali sprawia,
że maszyny działają efektywniej poprzez możliwość pracy z większymi prędkościami roboczymi bez niezaplanowanych przerw na serwis i naprawy. Użycie specjalnych stali wydłuża czas pracy pomiędzy kolejnymi przeglądami i pozwala na bezkompromisowe i optymalne wykorzystanie możliwości uprawowych urządzenia.