Upraszcza pracę rolnikowi, pozwala
na zachowanie wilgoci w glebie

Agregat uprawowy U 382 przeznaczony jest do przedsiewnej uprawy gleby. Służy do spulchniania wierzchniej warstwy gleby, rozbijania i kruszenia brył zaskorupiałej powierzchni pola oraz ugniatania podłoża dla lepszego podsiąkania wody. Agregat jest szczególne przydatny podczas uprawy roślin wymagających wyrównanego pola. Agregat uprawowy Rolmako prawidłowo wykonuje zabieg przedsiewny pozostawiając pole ze spulchnioną do głębokości siewu glebą. Nasiona podczas siewu złożone zostają na zwięzłej warstwie podłoża, która jest przykryta spulchnioną warstwą ziemi, czyli powstają bardzo dobre warunki wodno-powietrzne dla początkowego rozwoju roślin.


Wał przedni, cztery rzędy zębów
oraz podwójne wały tylne

Lekka konstrukcja z czterema strefami roboczymi: wałem strunowym przednim, czterema rzędami mocnych zębów sprężynowych i efektywnym podwójnym wałem strunowym z tyłu jest idealnym agregatem do przygotowania zagęszczonej i równej gleby w całej szerokości roboczej. Sprężyna zęba standardowo wyposażona jest w wzmocnienie oraz podstawową redlicę o szerokości 35 mm lub jako opcja o szerokości 100 mm. Podwójny tylny wał strunowy uzębiony zapewnia optymalne utrzymanie głębokości podczas pracy, dobre kruszenie oraz wyrównanie powierzchni pola. Wały strunowe uzębione tylne wyposażono w system przeciążeniowy oraz mechanizm kopiowania terenu.


Klasyczna koncepcja do uprawy przedsiewnej

Agregat wywołuje złożoną obróbkę gleby. Jego zadaniem jest spulchnianie, wyrównanie, kruszenie brył, ugniecenie warstwy gleby na głębokości siewu oraz niszczenie chwastów i rozłogów perzu. Agregat uprawowy U 382 kopiuje ukształtowanie pola, zapewnia dokładne dopasowanie do powierzchni oraz stały nacisk do uprawianej ziemi tworząc najlepsze warunki dla siewu. Niewielka i zwarta konstrukcja maszyny powoduje, że jej środek ciężkości znajduje się w optymalnym miejscu, co umożliwia użytkowanie tego modelu z ciągnikami o małej sile uciągu. Dzięki niewielkiej masie maszyny te dysponują dużą szerokością roboczą, mogą być zaczepiane do trójpunktowego układu zawieszenia ciągnika.

Budowa maszyn1. Wieża trzypunktowego układu zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny agregatu uprawowego. Solidna wieża trzypunktowego zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

2. Spulchniacze śladów
ciągnika

Regulacja głębokości zębów spulchniaczy odbywa się stopniowo za pomocą śrub regulacyjnych.

3. Wał przedni skośny o średnicy 320 mm

Przedni wał strunowy dzięki małej średnicy zapewnia optymalną prędkość toczenia w trakcie uprawy, intensywnie kruszy i utrzymuje zadaną głębokość roboczą. Wszystkie wały wyposażone są wewnątrz w rurę wzmacniającą, która w znaczący sposób podnosi wytrzymałość i chroni przed uszkodzeniem. Opcjonalnie miejsce wału może zastąpić włóka równająca.

4. Zęby SU ze wzmocnieniem

Ząb agregatu SU (sprężyna 32 mm x 12 mm) umocowany w czterech rzędach standardowo wyposażony jest we wzmocnienie. Sprężyna zęba zakończona jest podstawową redlicą o szerokości 35 mm lub jako opcja o szerokości 100 mm.

5. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

6. Ekrany boczne

Aktywne ekrany umiejscowione na skraju elementów roboczych ograniczają strefę odkładania ziemi zapobiegając powstawaniu kolein na łączeniach przejazdów. Na wypadek nadmiernego zagłębienia lub natrafienia na dużą przeszkodę uchwyty ekranu mocowane są do ramy za pomocą połączeń pływających umożliwiających ekranom uchylenie się w górę podczas kolizji.

7. Regulacja głębokości

Głębokość pracy ustala się za pomocą klipsów, im ich więcej tym płytsza praca agregatu uprawowego

8. Wał uprawowy

Podwójny wał tylny strunowy uzębiony Ø 320 mm równa glebę po pracy czterech zębowych sekcji roboczych. Wały strunowe uzębione tylne wyposażono w system przeciążeniowy oraz mechanizm kopiowania terenu. Zakres odchylenia wałów regulowany jest łańcuchem.

9. Automatyczna blokada ramion

Blokada na czas transportu odbywa się automatycznie przez zatrzask dociągany sprężyną, który jest zwalniany cylindrem hydraulicznym jednostronnego działania.

10. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

11. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

14. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.Wyposażenie
Standardowe
  • Wał przedni strunowy skośny Ø320 mm, cztery rzędy zębów SU 32x12 mm ze wzmocnieniem, redlica o wymiarach 35x200x5 mm, podwójny wał tylny strunowy uzębiony Ø320 mm z regulacją siły docisku. Wały agregatu wyposażone w bezobsługowe zespoły łożyskowe. Standardowy wał strunowy skośny może zostać zastąpiony opcjonalną włóką przednią.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Ząb prosty ze wzmocnieniem
  • Redlica o szerokości 100 mm
  • Spulchniacze śladów ciągnika
  • Hydrauliczny mechanizm blokujący ramiona na czas transportu
  • Włóka mechaniczna zamiast wału strunowego z przodu
  • Osłony boczne niwelujące
  • Przednie tablice odblaskowe
  • Tylna belka z oświetleniem LED dla agregatów z ramą sztywną
  • Tylna belka z oświetleniem LED dla agregatów z ramą składaną