Brona talerzowa do zadań specjalnych

Ciężka brona ścierniskowa U 671 nadaje się doskonale do uprawy podorywkowej skutecznie zastępującej orkę. Podczas uprawy ścierniska ciężka rama gwarantuje odpowiednie dociążenie każdego talerza. Dzięki perfekcyjnemu wysklepieniu talerza oraz odpowiedniemu ustawieniu jego natarcia jeden przejazd maszyną wystarczy, aby gleba była prawidłowo uprawiona. Masywna z dużym odstępem między talerzami brona U 671 poradzi sobie wszędzie tam, gdzie gleba szybko wysycha i jest ekstremalnie twardo, a klasyczne narzędzia się nie sprawdzają. Maszyna występuje w dwóch wersjach standard oraz PRO, podstawową różnicą jest usytuowanie wózka transportowego za lub przed wałem doprawiającym.Skuteczny wynik uprawy

Ta brona talerzowa za jednym przejazdem oferuje wynik podcięcia i wymieszania resztek pożniwnych niedostępny dla konkurencji nawet po dwukrotnie wykonanej operacji. Trudna praca na ściernisku po kukurydzy zebranej na ziarno oraz uprawa ugorów jeszcze nigdy nie była tak dokładna i efektywna. Brona talerzowa U 671 jest zaprojektowana do szybkiego i sprawnego przygotowania gleby już przy niewielkich głębokościach roboczych. Łatwość przenikania do gleby, to zasługa właściwego rozkładu masy na maszynie. Doświadczenia pokazały, że większy prześwit pod ramą oferuje większe możliwości dla użytkownika, zwłaszcza w przypadku dużych pozostałości roślinnych. Jest to propozycja dla wymagających Klientów zapewniająca bardzo długie użytkowanie bez wymiany części eksploatacyjnychNad-wymiarowe kluczowe podzespoły

Ciężka brona ścierniskowa to projekt o wysokiej jakości, który został przetestowany w najtrudniejszych warunkach glebowych. Rama maszyny, elementy robocze, system transportowy oraz układ hydrauliczny dowiodły o swojej niezawodności podczas długich testów uprawowych. Największy nacisk na uprawianą glebę w przeliczeniu na jeden element roboczy – przez co w rezultacie maszyna z łatwością wchodzi w ziemię, nawet w bardzo trudnych warunkach. Prezentując ten model przestajemy być skromni, brona talerzowa U 671 z powodzeniem może rywalizować z najdroższymi maszynami marek premium, przewyższając w większości czynników produkty konkurencji.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem
LED

Opcjonalnie belkę z oświetleniem LED można wyposażyć w ramkę tablicy rejestracyjnej z podświetleniem dla maszyn, które będą zgłaszane w urzędzie komunikacji.

2. Zaczep dyszla

Dzięki zastosowaniu podkładek i tulejek z najwytrzymalszych tworzyw belka zaczepowa nie wymaga smarowania. Wyposażona jest w wymienne hartowane końcówki zaczepu. Opcjonalne formy sprzęgania to ucho dyszla lub zaczep kulowy K80.

3. Masywny dyszel

Dyszel z wahliwą belką III kategorii zaczepu ciągnika, opcjonalnie IV kategoria zaczepu. Kształt dyszla (wysoko zamontowany na maszynie) ułatwia wchodzenie brony w uprawianą glebę. Mocny, przewymiarowany dyszel daje dużą stabilność podczas pracy uprawowej oraz w trakcie przejazdów na pole.

4. Wózek transportowy

Wózek transportowy umiejscowiony przed wałem doprawiającym optymalizuje rozkład masy na maszynie, co pozwala na szybką i płynną pracę w polu oraz zapewnia lepszą stabilność prowadzenia brony talerzowej w trakcie transportu po drodze.

5. Dwa warianty hamulca

Maszyny rolnicze oraz ich kombinacje przekraczają wagę całkowitą 3500 kg. W celu poruszania się po drogach publicznych muszą zostać wyposażone w hamulec pneumatyczny lub hydrauliczny. W przypadku maszyn przekraczających w/w wagę niewyposażonych w hamulec obowiązuje zakaz poruszania się po drogach publicznych.

6. Koła podporowe

Przy dużych maszynach producent zaleca wyposażenie maszyny w opcjonalne koła podporowe dla lepszego utrzymania głębokości roboczej i odciążenia układu hydraulicznego podnośnika ciągnika.

7. Elementy robocze

Talerze OFAS o średnicy 620 mm i grubości 6 mm wykonane są specjalną metodą obróbki cieplnej dla maksymalnej wytrzymałości i trwałości. Duży rozmiar talerza to dużo więcej materiału do zużycia, zmniejsza to koszty serwisowania maszyny.

8. Ułożyskowanie talerzy roboczych

Piasty zostały zaprojektowane dla talerzy 620 mm lub większych, w 100 % bezobsługowe, trwałe rozwiązanie do najcięższych maszyn. Użytkownicy bron talerzowych Rolmako nie muszą się martwić o wytrzymałość zespołów łożyskowych. Najwyższej klasy 7-wargowe uszczelnienia w połączeniu z dwurzędowym łożyskiem to jedno z najmocniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

9. Amortyzatory LongLife

Gumowe elementy sprężynujące umożliwiają optymalne dopasowanie wgłębionych talerzy do konturów uprawianej gleby. Gumowe wałki 50 mm x 210 mm poprzez długą drogę amortyzowania zapobiegają gwałtownym uderzeniom. Zapewnia się w ten sposób bezpieczeństwo ramie brony talerzowej oraz absolutną bezobsługowość zabezpieczenia przeciążeniowego z zachowaniem zadanej głębokości roboczej.

10. Talerz niwelujący z amortyzatorem

Ekran boczny w postaci ułożyskowanego talerza zapewnia zatrzymanie ziemi w szerokości uprawy. Nie pozwala przerzucać ziemi na uprawioną wcześniej część pola - ważne przy uprawach przedsiewnych.

11. Zgrzebło palcowe

Zgrzebło palcowe o grubości 13 mm montowane jest między talerzami lub/i przed wałem doprawiającym. Ta opcja zapewnia swobodną pracę bez problemów z przerobieniem dużej ilości ziemi.

12. Wał uprawowy

Aby dobrze uprawić glebę niezbędny jest dobór właściwego wału doprawiającego. Wybór zależy od tego, jaką mamy ziemię i jaki efekt chcemy uzyskać. Każdy wariant wału jest skierowany do specyficznych warunków roboczych.

13. Ustawienie głębokości pracy

Łatwa i przyjazna dla operatora hydrauliczna regulacja głębokości pracy jest przeprowadzana za pomocą dystansowych klipsów na siłownikach.

14. Automatyczna blokada ramion

Blokada na czas transportu odbywa się automatycznie przez zatrzask dociągany sprężyną, który jest zwalniany cylindrem hydraulicznym jednostronnego działania.

15. Regulacja pozycji talerza

Ciężka brona ścierniskowa wyposażona jest w regulację tylnej belki. System pozwala na przesunięcie tylnych talerzy względem przednich, co pozwala optymalnie ustawić sekcję roboczą na każdym etapie zużycia talerza.Wyposażenie
Standardowe
 • Talerze OFAS 620 mm x 6 mm, amortyzator gumowy LongLife Ø50 mm x 210 mm, bezobsługowe łożyska FKL, rozstaw między rzędami talerzy 105 cm, wał rurowy Ø500 mm. Wersja półzawieszana wyposażona jest w koła 520/50-17 oraz hamulec pneumatyczny (wózek transportowy znajduje się za wałem doprawiającym). Maszyny o szerokości 5,0 m i 6,0 m producent zaleca zamawiać z IV kategorią zaczepu ciągnika. W maszynie U 671 PRO wózek transportowy znajduje się przed wałem doprawiającym, ten wariant maszyny wyposażony jest w hydrauliczną regulację głębokości.
Wyposażenie
Opcjonalne
 • Belka ze zgrzebłem palcowym
 • Grządziel PRO+
 • Hamulec hydrauliczny
 • Hydrauliczna regulacja głębokości
 • Hydrauliczne składanie talerzy do pozycji transportowej
 • Hydrauliczna regulacja tylnej belki z talerzami
 • Hydrauliczne tylne koło transportowe 400/60-15.5
 • Koła podporowe 400/60-15.5 do wersji półzawieszanej
 • Talerze niwelujące z amortyzatorem
 • Przednie tablice odblaskowe (maszyny zawieszane)
 • Przednia belka z oświetleniem LED (maszyny półzawieszane)
 • Tylna belka z oświetleniem LED
 • Ramka tablicy rejestracyjnej z podświetleniem
 • Bezobsługowe zespoły łożyskowe wałuBelka ze zgrzebłem palcowym
Wały doprawiające
Opcjonalne
 • Wał rurowy Ø600mm
 • Wał zębaty Packer Ø550/650 mm
 • Wał Crosskill Ø500 mm
 • Wał pierścieniowy Ø500/600 mm
 • Wał sprężynowy Ø550 mm
 • Wał gumowy Ø500/700 mm
 • Wał oponowy Ø600 mm
 • Wał z pierścieni stalowych 48-52 HRC Ø600 mm
 • Wał T-ring Ø500/600 mm
 • Wał U-ring Ø540 mm
 • Wał pryzmatyczny ORION Ø500 mm
 • Tandem wał rurowy Ø400 plus strunowy Ø400 mm*
 • Tandem rurowy Ø400 mm*
 • Tandem U-ring Ø540 mm*

 • *) wały tandem dostępne tylko w wersji U 671 PRO.