Głębosz z ramą V zaprojektowany dla najlepszej penetracji gleby

Specjalna rama o kształcie litery V pozwala na pracę z jeszcze mniejszym zapotrzebowaniem na moc. Zęby z sekcji bliższych ciągnikowi prowadzą wstępne spulchnienie gleby dla zębów w dalszych rzędach dzięki czemu każda kolejna sekcja potrzebuje mniej siły, aby wykonać swoje zadanie. Głębosz Rolmako U 614 jest odpowiedni do ciągników o mocy od 160 do 310 KM. Dostępny jest w szerokościach roboczych 3 oraz 4 m i posiada odpowiednio 6 oraz 8 elementów roboczych. Maksymalna głębokość pracy dla głębosza U 614 to 45 cm, natomiast zalecana wartość to około 10 cm poniżej warstwy ziemi, którą chcemy spulchnić. Minimalna wymagana moc na jeden ząb wynosi 30 KM w zależności od głębokości pracy i lokalnych warunków glebowych. Urządzenie dostępne jest w wariancie z zabezpieczeniem przeciążeniowym śrubowym oraz hydraulicznym. Głębosz Rolmako U 614 rozdziela ziemię w głębszych warstwach, przeciwdziała zbijaniu się gleby, pozytywnie oddziałuje na gospodarkę korzeniową. Głębosze Rolmako są zaprojektowane by sprostać wymogom twardej gleby i możliwościom współczesnych ciągników. Liczne wzmocnienia na ramie maszyny oraz solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni ją wytrzymałą i odporną na obciążenia. V - rama to doskonała stabilność w pracy oraz idealne rozproszenie naprężeń mechanicznych w trakcie pracy. Głębosz U 614 został zaprojektowany jako narzędzie satysfakcjonujące dla wszystkich wymagań użytkownika. Regulowane rozstawy zębów głębosza umożliwiają dostosowanie do każdego ciągnika rolniczego. W naszej ziemi, która jest już spulchniona głęboszem polepszony jest dostęp powietrza i wody, a co więcej zakorzenienie roślin jest łatwiejsze.

Łatwiejsze przenikanie wody przez warstwy gleby

Głębosz U 614 został wyposażony w ramę V z bardzo wytrzymałego grubościennego profilu 200 mm x 100 mm ze ścianką 8 mm, aby był w stanie zmierzyć się ze wszystkimi zdarzeniami na polu. Sprawdzony układ hydrauliczny znany z innych głęboszy Rolmako przeniesiono na ramę głębosza U 614 z ramą w układzie V. Ciśnienie azotu w akumulatorach hydraulicznych dostosowano do oporów, jakie zęby Michel stawiają w ziemi. Zastosowanie głębosza z zakrzywionym zębem typu Michel zalecane jest w przypadku gruntów zwięzłych, które wymagają poprawy porowatości przy zachowaniu nienaruszonej struktury powierzchniowej. Używając głębosza z tym elementem roboczym poprawisz cyrkulację i natlenienie gleby wspomagając wzrost korzeni i rozwój roślin. W przeciwieństwie do tradycyjnego spulchniacza z zębem prostym, głębosz z zębem Michel rozbija ziemię z mniejszym oporem, która zachowuje praktycznie niezmienioną powierzchnię gruntu. Dodatkowo, użycie głębosza z zakrzywionym elementem roboczym pozwoli Ci zaoszczędzić około 10% zapotrzebowania na wodę jeśli dodatkowo nawadniasz swoje pole. Aby uzyskać optymalne rezultaty należy używać głębosza z zębem odgiętym Michel na luźnej glebie (nie ekstremalnie suchej, ani mokrej). Stworzona dzięki spulchniaczowi struktura gleby sprawi, że głęboszowanie może nie być corocznym obowiązkiem. Praca urządzeniem tego typu przynosi długookresowe efekty. Kolejny zabieg głęboszowania będzie potrzebny dopiero wtedy, gdy zobaczysz, że gleba jest ponownie zbyt zagęszczona do siewu lub pojawiają się zastoiska wodne spowodowane ubijaniem ścieżek pod kołami traktora. Jest to doskonałe urządzenie do bezorkowej technologii uprawy.Płynna praca bez konieczności wymiany śrub przeciążeniowych

Głębosz U 614 dostępny jest z dwoma rodzajami zabezpieczenia. Podstawowe zabezpieczenie śrubowe lub hydrauliczne NON-STOP, które zostało zaprojektowane od nowa na potrzeby ramy w systemie budowy V. Zabezpieczenie przeciążeniowe głębosza pozwala na dostosowanie maszyny do warunków uprawy dzięki regulacji siły potrzebnej do odchylenia zęba w przypadku natrafienia na przeszkodę. Głębosz jest zaprojektowany tak, aby umożliwić pełne jednoczesne podbicie kilku zębów, co zapobiega uszkodzeniu, gdy w glebie znajdują się duże przeszkody. Głębosz pozwala na pokonanie przeszkody przy łagodnym powrocie zęba, co skutkuje ominięciem przeszkody. Maszyny posiadające 4 i więcej zębów wyposażone są w dwa hydro-akumulatory chroniące głębosz przed uszkodzeniem. Głębosze serii U 614 zaopatrzone są w zabezpieczenia hydrauliczne. Łączą w sobie wytrzymałość solidnych konstrukcji spawanych, łatwość obsługi oraz minimum konserwacji, co przekłada się pozytywnie na komfort użytkowania. Dwa akumulatory hydrauliczne odbierają zbyt dużą energię działającą na ząb, głębosz omija w ten sposób przeszkody bez konieczności ingerencji użytkownika. Ciśnienie hydrauliczne można dostosować do warunków panujących na polu. Wygodne dla operatora zabezpieczenie hydrauliczne dba o płynność pracy oraz chroni maszynę przed przeciążeniem. Na zdjęciu maszyna wyposażona w opcjonalną belkę z oświetleniem. W głęboszu z ramą typu-V Rolmako U 614 głębokość robocza jest ustawiana nie za pomocą TUZ ciągnika, ale za pomocą przednich, podwójnych kół podporowych, których regulacja odbywa się za pomocą śruby rzymskiej. W połączeniu z głęboszem U 614 można dodatkowo zastosować wał doprawiający dowolnego typu, co zapewnia maszynie jeszcze lepszą stabilność i efekt uprawy. Wał doprawiający, którego rodzaj można wybrać z oferty Rolmako to dodatkowe zagęszczenie gleby, które pomaga utrzymać głębokość roboczą, rozbija bryły oraz równa powierzchnię pola.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem
LED

Maszyny poruszające się po drogach publicznych obowiązkowo powinny zostać wyposażone w oświetlenie drogowe.

2. Trzypunktowy układ zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny głębosza. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

3. Konstrukcja ramy V

Specjalne rozmieszczenie zębów na ramie V zapewnia doskonałe wnikanie w glebę, nawet jeśli jest ona bardzo twarda lub zbita. Zoptymalizowano w ten sposób przepływ ziemi i zapotrzebowanie na moc ciągnika.

4. Regulacja głębokości pracy

4 koła podporowe odpowiedzialne są za utrzymanie zadanej głębokości roboczej. Nastawianie odbywa się bezstopniowo za pomocą śruby regulacyjnej.

5. Ząb odgięty Michel

Skos elementu płużnego zapewnia doskonały kąt penetracji i stabilność podczas pracy.

6. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

7. Węglik spiekany

Elementy robocze uzbrojone w węglik spiekany zalecane są przy największych obciążeniach w gospodarstwach wielkoobszarowych lub w usługach uprawiających ziemie niezakamienione. Płytki z węglikiem spiekanym pozwalają na zwiększenie nawet 7-krotnie czasu eksploatacji elementów roboczych głębosza.

8. Zabezpieczenie zęba śrubowe lub hydrauliczne

Tradycyjne na śrubę ścinaną lub hydrauliczne z regulacją siły potrzebnej do odchylenia zęba.

9. Akumulator hydrauliczny

Obciążenie, po przekroczeniu którego ząb odchyla się zależy od zastosowanego akumulatora. Znajdujący się w nim azot spręża się i pozwala na przelanie oleju znajdującego się w układzie maszyny do zbiornika oleju, następnie oddaje go po ustaniu przeciążenia.

10. Rama przygotowana do podłączenia wału doprawiającego

Aby zwiększyć efekt jednego przejazdu roboczego maszynę można wyposażyć w wał doprawiający z oferty producenta.

11. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

12. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

13. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

14. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.
Wyposażenie
Standardowe
  • Rama typu V zbudowana z prostokątnego kształtownika 200x100x10mm, ząb typu Michel, śrubowe lub hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe, cztery koła podporowe.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Wzmocnione dłuto - napawane
  • Przednie tablice odblaskowe (maszyny zawieszane)
  • Tylna belka z oświetleniem LED
  • Wał doprawiający tylny