Dwa rzędy zębów, podwójna skuteczność spulchniania

Specjalna rama o dwurzędowej konstrukcji pozwala na pracę z jeszcze większą intensywnością dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu rozbicia nadmiernie zagęszczonej, dolnej warstwy gleby. Elementy robocze z sekcji przedniej prowadzą wstępne spulchnienie ziemi dla zębów w tylnej sekcji dzięki czemu kolejna belka z elementami roboczymi potrzebuje mniej siły, aby wykonać swoje zadanie. Dodatkowo odgięcie zębów w drugim rzędzie jest skierowane przeciwnie do odgięcia z pierwszego rzędu dzięki czemu uzyskujemy efekt podwójnego spulchnienia z poszerzonym rowkiem do podsiąkania oraz odprowadzania wody. Głębosz Rolmako U 619 jest odpowiedni do ciągników o mocy od 240 do 400 KM. Dostępny jest w szerokościach roboczych 3 oraz 4 m i posiada odpowiednio 12 oraz 16 elementów roboczych. Maksymalna głębokość pracy dla głębosza U 619 to niemal 45cm. Zaleca się pracę na głębokości około 10 cm poniżej warstwy gleby, którą chcemy spulchnić. Minimalna wymagana moc na jeden ząb wynosi do 30 KM w zależności od głębokości pracy i lokalnych warunków glebowych. Dwu-rzędowy głębosz wyposażony w zęby Michel wymaga mniej mocy dzięki umieszczeniu ich jeden za drugim (mniejsza siła potrzebna do przejścia tylnego zęba poprzez otwarcie gleby przez element roboczy poprzedzający). Głębosz dwu-belkowy to doskonała stabilność w pracy oraz idealne rozproszenie naprężeń mechanicznych. Głębosz U 619 został zaprojektowany jako narzędzie satysfakcjonujące dla wszystkich wymagań użytkownika. Regulowane rozstawy zębów głębosza umożliwiają dostosowanie do każdego ciągnika rolniczego.

Koncepcja ma na celu jak najlepiej rozprowadzić wodę, aby poprawić rozrost korzeni roślin


Głębosz U 619 jest specjalnie zaprojektowany do przeprowadzenia kompletnej pracy poprawiającej podsiąkanie wody w jednym przejeździe. Kompaktowa konstrukcja z dwoma rzędami zębów Michel pozwala na pracę spulchniając ziemię bez jej dekonstrukcji. W głęboszu Rolmako U 619 głębokość robocza jest ustalana głównie na TUZ ciągnika, dlatego zalecany jest wybór opcjonalnego wału tylnego. Wał doprawiający, którego rodzaj można wybrać spośród różnych z oferty Rolmako to dodatkowe zagęszczenie gleby. Wał pomaga też utrzymać głębokość roboczą, rozbija bryły oraz równa powierzchnię pola. Podwójny wał talerzowy Twin Disc uzupełnia pracę maszyny o pocięcie i wymieszanie by pozostawić glebę doskonale przygotowaną pod kolejne operacje uprawowe. Głębosz Rolmako U 619 rozdziela ziemię w głębszych warstwach, przeciwdziała zbijaniu się gleby, pozytywnie oddziałuje na gospodarkę korzeniową. Głębosze Rolmako są zaprojektowane by sprostać wymogom twardej ziemi i możliwościom współczesnych ciągników. Liczne wzmocnienia na ramie maszyny, solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia. Dzięki głęboszom Rolmako U 619 następuje głębszy rozwój korzeni, wzrasta przepuszczalność powietrza oraz nawozów mineralnych do głębszych warstw gleby. W naszej ziemi, która jest już spulchniona polepszony jest dostęp powietrza i wody, a co więcej zakorzenienie roślin jest łatwiejsze.

Głębszy rozwój korzeni, większa przepuszczalność powietrza oraz nawozów mineralnych


Zastosowanie głębosza z zakrzywionym zębem typu Michel zalecane jest w przypadku gruntów zwięzłych, które wymagają poprawy porowatości przy zachowaniu nienaruszonej struktury powierzchniowej. Używając głębosza z tym elementem roboczym poprawisz cyrkulację i natlenienie gleby wspomagając wzrost korzeni i rozwój roślin. W przeciwieństwie do tradycyjnego spulchniacza z zębem prostym, głębosz z zębem Michel rozbija glebę z mniejszym oporem, która zachowuje praktycznie niezmienioną powierzchnię gruntu. Dodatkowo, użycie głębosza z zakrzywionym elementem roboczym pozwoli Ci zaoszczędzić około 10% zapotrzebowania na wodę jeśli dodatkowo nawadniasz swoje pole. Aby uzyskać optymalne rezultaty należy używać głębosza z zębem odgiętym Michel na luźnej glebie (nie ekstremalnie suchej, ani mokrej). Stworzona dzięki spulchniaczowi struktura gleby sprawi, że głęboszowanie może nie być corocznym obowiązkiem. Praca urządzeniem tego typu przynosi długookresowe efekty. Kolejny zabieg głęboszowania będzie potrzebny dopiero wtedy, gdy zobaczysz, że gleba jest ponownie zbyt zagęszczona do siewu lub pojawiają się zastoiska wodne spowodowane ubijaniem ścieżek pod kołami traktora. Jest to doskonałe urządzenie do bezorkowej technologii uprawy.

Budowa maszyn1. Trzypunktowy układ zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny głębosza. Solidna wieża trzypunktowego układ zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

2. Dwubelkowa konstrukcja ramy

Przednie elementy robocze prowadzą wstępne spulchnienie gleby dla zębów w tylnej sekcji dzięki czemu kolejna belka z elementami roboczymi potrzebuje mniej siły, aby wykonać swoje zadanie.

3. Ząb odgięty Michel

Skos elementu płużnego zapewnia doskonały kąt penetracji i stabilność podczas pracy.

4. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

5. Węglik spiekany

Elementy robocze uzbrojone w węglik spiekany zalecane są przy największych obciążeniach w gospodarstwach wielkoobszarowych lub w usługach uprawiających ziemie niezakamienione. Płytki z węglikiem spiekanym pozwalają na zwiększenie nawet 7-krotnie czasu eksploatacji elementów roboczych głębosza.

6. Zabezpieczenie zęba śrubowe

W głęboszu zastosowano najprostsze śrubowe zrywalne zabezpieczenie przeciążeniowe.

7. Regulacja głębokości pracy

Regulacja odbywa się na wale doprawiającym: wał rurowy, Packer lub Twin-Disc. Regulację ułatwia śruba z grzechotką.

8. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

9. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

10. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

11. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

Wyposażenie
Standardowe
  • Rama zbudowana z prostokątnego kształtownika 200x100x10mm, ząb typu Michel zamontowany na dwóch belkach z zabezpieczeniem śrubowym. Wały doprawiające są dostępne jako opcja.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Przednie tablice odblaskowe
  • Tylna belka z oświetleniem LED
  • Bezobsługowe zespoły łożyskowe wału