Zaprojektowany, aby zerwać podeszwę płużną oraz poprawić strukturę gleby

Głębosze U 602 oferowane przez Rolmako składają się z dwóch, trzech, czterech, pięciu lub siedmiu zębów. W skład elementów roboczych wchodzi grządziel o grubości 30 mm z przyspawanym hartowanym wałkiem o średnicy 30 mm, który chroni ją przed nadmiernym zużyciem oraz trudnościeralne dłuto HARDOX. Zapewnia ono łatwe wprowadzenie zęba w ziemię oraz długi okres eksploatacji. Element roboczy głębosza jest przystosowany do doposażenia w kule drenarskie. Standardowo zęby zabezpieczone są śrubą, która ulega zerwaniu przy uderzeniu w ukryte w glebie przeszkody. Głębosz produkowany jest również w wersji non-stop z hydraulicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym. W głęboszu z hydraulicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym rolę bezpiecznika pełni siłownik sprzężony z akumulatorem hydrauliczno- gazowym. W zależności od ciśnienia jakie panuje w układzie zmienia się siła, po przekroczeniu której element roboczy unosi się w górę. Całość zamontowana jest na ramie wyposażonej w trzypunktowy układ zawieszenia. Opcjonalnie na życzenie Klienta producent montuje wał rurowy, zębaty Packer lub Twin Disc.Ekonomiczna uprawa z myślą oszczędzania czasu i pieniędzy

Głębosz Rolmako U 602 rozdziela ziemię w głębszych warstwach, przeciwdziała zbijaniu się gleby, pozytywnie oddziałuje na gospodarkę korzeniową. Głębosze Rolmako są zaprojektowane by sprostać wymogom twardej gleby i możliwościom współczesnych ciągników. Liczne wzmocnienia na ramie, solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia. Głębosz można wyposażyć w sprzęg do podłączenia innego urządzenia przeznaczonego do ciągników o dużym udźwigu na tylnym podnośniku. Połączenie tych narzędzi pozwala na wykonanie dwóch operacji za jednym przejazdem. Rozwiązanie pozwala na optymalizację uprawy oraz uzyskanie najlepszych wyników pracy. Wał talerzowy Twin Disc to jedna z opcji dostępnych wałów tylnych, które doprawiają glebę i utrzymują zadaną głębokość roboczą. W naszej ziemi, która jest już spulchniona głęboszem polepszony jest dostęp powietrza i wody, a co więcej zakorzenienie roślin jest łatwiejsze.
Płynna praca z hydraulicznym zabezpieczeniem non-stop

Zabezpieczenie przeciążeniowe głębosza pozwala na dostosowanie maszyny do warunków uprawy dzięki regulacji siły potrzebnej do odchylenia zęba w przypadku natrafienia na przeszkodę. Głębosz jest zaprojektowany tak, aby umożliwić pełne jednoczesne podbicie kilku zębów, co zapobiega uszkodzeniu gdy w glebie znajdują się duże kamienie. Głębosz pozwala na pokonanie ich przy łagodnym powrocie zęba, co skutkuje ominięciem przeszkody. Maszyny posiadające 4 i więcej zębów wyposażone są w dwa hydro-akumulatory chroniące głębosz przed uszkodzeniem. W modelu U 602 obok standardowego dłuta o szerokości 100 mm może zostać zamówiony ząb prosty zakończony dłutem podcinającym o szerokości 300 mm. Wysoka jakość komponentów oraz hydrauliczne zabezpieczenie non-stop pozwalają na obsługę głębosza bez marnowania czasu potrzebnego na wymianę śrub bezpieczeństwa. Głębosze wyposażone w sprzęg mogą być łączone z różnymi maszynami i wałami.

Budowa maszyn1. Tylna belka z oświetleniem
LED

Maszyny poruszające się po drogach publicznych obowiązkowo powinny zostać wyposażone w oświetlenie drogowe.

2. Trzypunktowy układ zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny głębosza. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

3. Konstrukcja ramy dwa warianty

Rama zawsze jest przygotowana pod rozbudowę o wały doprawiające, wersja ze sprzęgiem różni się konstrukcyjnie.

4. Ząb głębosza

Standardowy ząb z dłutem 100 mm może zostać zastąpiony nowszym modelem zęba z dłutem szerokim na 300 mm.

5. Kule drenarskie

Głębosz przygotowany jest pod montaż kul drenarskich.

6. Zabezpieczenie zęba śrubowe lub hydrauliczne

Tradycyjne na śrubę ścinaną lub hydrauliczne z regulacją siły potrzebnej do odchylenia zęba.

7. Akumulator hydrauliczny

Obciążenie, po przekroczeniu którego ząb odchyla się zależy od zastosowanego akumulatora. Znajdujący się w nim azot spręża się i pozwala na przelanie oleju znajdującego się w układzie maszyny do zbiornika oleju, następnie oddaje go po ustaniu przeciążenia.

8. Wał doprawiający

Aby zwiększyć efekt jednego przejazdu roboczego maszynę można wyposażyć w wał doprawiający z oferty producenta.

9. Regulacja głębokości pracy

Regulacja stopniowa pozwala na utrzymanie stałej głębokości pracy głębosza.

10. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

11. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

12. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

13. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.Wyposażenie
Standardowe
 • Rama zbudowana z kwadratowego kształtownika 140x140x10 mm, grządziel o grubości 30 mm z przyspawanym hartowanym wałkiem o średnicy 30 mm oraz trudnościeralne dłuto 100 mm HARDOX. Ząb zabezpieczony jest przed nadmiernym przeciążeniem śrubą zrywalną lub wyposażony w zabezpieczenie hydrauliczne Non-Stop.
Wyposażenie
Opcjonalne
 • Hydrauliczna regulacja sprzęgu
 • Wał Twin Disc 3,0 m z 3-punktowym układem zawieszenia
 • Ząb prosty z dłutem 300 mm
 • Koła podporowe
 • Kule drenarskie
 • Przednie tablice odblaskowe
 • Tylna belka z oświetleniem LED
 • Bezobsługowe zespoły łożyskowe wału
Wały doprawiające
Opcjonalne
 • Wał rurowy Ø500 mm
 • Wał Packer Ø460 mm
 • Wał Twin Disc Ø470 mm
 • Wał strunowy z listwami prostymi Ø460 mm
 • Wał strunowy z listwami uzębionymi Ø460 mm
 • Wał rurowo-pierścieniowy Ø450 mm
 • Wał Crosskill Ø400/500 mm
 • Wał pierścieniowy Ø500/600 mm
 • Wał sprężynowy Ø470/550 mm
 • Wał gumowy Ø500 mm
 • Wał z pierścieni stalowych 48-52 HRC Ø600 mm
 • Wał T-ring Ø500/600
 • Wał U-ring Ø540 mm
 • Wał U-ring ø540 mm
 • Wał pryzmatyczny ORION Ø500 mm
 • Podwójny wał kolczasty