Osiągaj oczekiwane efekty przy mniejszym zapotrzebowaniu na moc oraz paliwo

Głębosz Rolmako U 608 jest odpowiedni do ciągników o mocy od 160 do 310 KM. Dostępny jest w szerokościach roboczych 3 oraz 4 m i posiada odpowiednio 6 oraz 8 elementów roboczych. Maksymalna głębokość pracy dla głębosza U 608 to 35cm. Natomiast zalecana wartość to około 10 cm poniżej warstwy ziemi, którą chcemy spulchnić. Minimalna wymagana moc na jeden ząb wynosi 30 KM. Parametr ten może się różnić w zależności od głębokości pracy i lokalnych warunków glebowych. Urządzenie dostępne jest w wariancie z zabezpieczeniem przeciążeniowym śrubowym oraz hydraulicznym. Głębosz Rolmako U 608 rozdziela ziemię w głębszych warstwach, przeciwdziała zbijaniu się gleby, pozytywnie oddziałuje na gospodarkę korzeniową. Głębosze Rolmako są zaprojektowane by sprostać wymogom twardej gleby i możliwościom współczesnych ciągników. Liczne wzmocnienia na ramie maszyny oraz solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni ją wytrzymałą i odporną na obciążenia. Głębosz jest wyposażony standardowo w sprzęg do podłączenia innej maszyny. Głębosz z tym rozwiązaniem przeznaczony jest do ciągników o dużym udźwigu na tylnym podnośniku. Połączenie dwóch narzędzi pozwala na wykonanie większej ilości operacji za jednym przejazdem oraz na optymalizację uprawy i uzyskanie najlepszych wyników pracy. W naszej ziemi, która jest już spulchniona głęboszem, polepszony jest dostęp powietrza i wody, a co więcej zakorzenienie roślin jest łatwiejsze.

Optymalizacja głęboszowania dzięki kształtowi zęba

Zastosowanie głębosza z zakrzywionym zębem typu Michel zalecane jest w przypadku gruntów zwięzłych, które wymagają poprawy porowatości przy zachowaniu nienaruszonej struktury powierzchniowej. Używając głębosza z tym elementem roboczym poprawisz cyrkulację i natlenienie gleby wspomagając wzrost korzeni i rozwój roślin. W przeciwieństwie do tradycyjnego spulchniacza z zębem prostym, głębosz z zębem Michel rozbija glebę z mniejszym oporem, która zachowuje praktycznie niezmienioną powierzchnię gruntu. Dodatkowo, użycie głębosza z zakrzywionym elementem roboczym pozwoli Ci zaoszczędzić około 10% zapotrzebowania na wodę jeśli dodatkowo nawadniasz swoje pole. Aby uzyskać optymalne rezultaty należy używać spulchniacza z zębem odgiętym Michel na luźnej glebie (nie ekstremalnie suchej, ani mokrej). Stworzona dzięki głęboszowi struktura gleby sprawi, że głęboszowanie może nie być corocznym obowiązkiem. Praca urządzeniem tego typu przynosi długookresowe efekty. Kolejny zabieg głęboszowania będzie potrzebny dopiero wtedy, gdy zobaczysz, że gleba jest ponownie zbyt zagęszczona do siewu lub pojawiają się zastoiska wodne spowodowane ubijaniem ścieżek pod kołami traktora. Jest to doskonałe urządzenie do bezorkowej technologii uprawy. Rama głębosza U 608 dostosowana jest do swobodnego przejścia dla wałka WOM. Głębosz jest kompatybilny z bronami aktywnymi i biernymi maszynami uprawowymi. Głębosz U 608 to niezwykle uniwersalny spulchniacz, którego zastosowanie ma szczególne uzasadnienie ekonomiczne przy kombinacji z bronami wirnikowymi.
Kombinacja urządzeń uprawowych możliwa dzięki specjalnemu sprzęgowi

Głębosz ze sprzęgiem Rolmako U 608 jest idealny do stosowania w połączeniu z dodatkowymi narzędziami montowanymi z tyłu na specjalnym układzie zawieszenia. Rama maszyny posiada specjalną konstrukcję pozwalającą przeprowadzić przez nią wałek WOM dla współpracy z urządzeniami napędzanymi bezpośrednio z ciągnika. W połączeniu z głęboszem U 608 może pracować np. brona talerzowa bierna, brona aktywna napędzana wałkiem WOM, wał talerzowy lub dogniatający oraz inne urządzenia do uprawy gleby. Sprzęg może zostać opcjonalnie wyposażony w siłowniki hydrauliczne zdolne podnieść nawet ciężką maszynę uprawową. Dzięki połączeniu dwóch urządzeń uprawowych jednym przejazdem możemy uzyskać efekt dwóch jednoczesnych operacji na polu, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Zabezpieczenie przeciążeniowe głębosza pozwala na dostosowanie maszyny do warunków uprawy dzięki regulacji siły potrzebnej do odchylenia zęba w przypadku natrafienia na przeszkodę. Głębosz jest zaprojektowany tak, aby umożliwić pełne jednoczesne podbicie kilku zębów, co zapobiega uszkodzeniu gdy w glebie znajdują się duże przeszkody. Spulchniacz pozwala na pokonanie przeszkody przy łagodnym powrocie zęba, co skutkuje ominięciem przeszkody. Maszyny posiadające 4 i więcej zębów wyposażone są w dwa hydro-akumulatory chroniące głębosz przed uszkodzeniem.


Budowa maszyn1. Trzypunktowy układ zawieszenia

Masywny układ zawieszenia służy jako element nośny głębosza. Solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni maszynę wytrzymałą i odporną na obciążenia.

2. Konstrukcja jednobelkowa

Wszystkie zęby na jednej belce pozwoliły na stworzenie krótkiej konstrukcji głębosza znajdującej się możliwie blisko ciągnika.

3. Otwarta rama maszyny

Przerwa w belce nośnej elementów roboczych pozwala na podłączenie za pomocą sprzęgu maszyn napędzanych wałkiem przekazu mocy.

4. Ząb odgięty Michel

Skos elementu płużnego zapewnia doskonały kąt penetracji i stabilność podczas pracy.

5. Elementy płużne PREMIUM

W maszynie zastosowano znane na całym świecie systemy uprawy gleby składające się z ogólnie dostępnych podzespołów roboczych wyłącznie w najwyżej osiąganej aktualnie jakości od wysoko wyspecjalizowanych dostawców.

6. Węglik spiekany

Elementy robocze uzbrojone w węglik spiekany zalecane są przy największych obciążeniach w gospodarstwach wielkoobszarowych lub w usługach uprawiających ziemie niezakamienione. Płytki z węglikiem spiekanym pozwalają na zwiększenie nawet 7-krotnie czasu eksploatacji elementów roboczych głębosza.

7. Zabezpieczenie zęba śrubowe lub hydrauliczne

Tradycyjne na śrubę ścinaną lub hydrauliczne z regulacją siły potrzebnej do odchylenia zęba.

8. Sprzęg do maszyny towarzyszącej

Głębosz U 608 można wyposażyć w bronę wirnikową lub dowolną inną maszynę uprawową. Oszczędza to czas i zmniejsza liczbę przejść. Oznacza to, że można wykonać kilka zadań w jednej operacji.

9. Solidna przewymiarowana rama maszyny

Solidna konstrukcja ramy to najważniejszy z elementów maszyny uprawowej. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

10. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji jakościowych wyrobów hutniczych, dlatego przy wytwarzaniu ramy maszyny uprawowej używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

11. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych, twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

12. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

13. Zrobotyzowane spawanie

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.


Wyposażenie
Standardowe
  • Rama zbudowana z kwadratowego kształtownika 140x140x10mm, ząb typu Michel, śrubowe lub hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe oraz sprzęg do brony wirnikowej lub innej maszyny uprawowej.
Wyposażenie
Opcjonalne
  • Hydrauliczna regulacja sprzęgu