Specjalistyczne przyczepy do przewozu zespołu żniwnego

Wózek transportowy służy do przewozu hederu za kombajnem zbożowym. Może również być wykorzystany jako magazyn dla zespołu żniwnego po okresie żniwnym. Każdy wózek do hederu jest specjalnie dostosowany i zaprojektowany pod konkretny model sprzętu do zbioru plonów tak, aby zapewniał szybki załadunek i wyładunek, był idealnie osadzony na podporach i oraz gwarantował pewne i bezpieczne przemieszczanie się kombajnu z zespołem żniwnym. Każda przyczepa do hederu wyposażona jest w oświetlenie składające się z lamp zespolonych oraz zestawu odblasków przeznaczonego dla pojazdów o dużych gabarytach. Wózki do transportu Rolmako optymalizują czas, pozwalają wykorzystać potencjał każdego kombajnu oraz gwarantują bezpieczny przewóz zespołu żniwnego do miejsca zbioru plonu. Proste przechowywanie przyrządu tnącego jest możliwe dzięki prostym i szybkimi złączom zabezpieczającym heder na czas transportu. Precyzyjne dopasowanie podpór do każdego zespołu tnącego pod względem kąta nachylenia i położenia w możliwie najkrótszym czasie to cecha wspólna wszystkich wózków do transportu hederów Rolmako.

Wózki transportowe do hederów Claas, John Deere, New Holland, Fendt oraz innych

Wózki Rolmako posiadają regulację długości oraz wysokości ramy nośnej, dlatego ta sama przyczepa pasuje zarówno do hederu New Holland o szerokości 3,9 m, jak również 5,18 m. Grubościenne profile stanowią podstawę konstrukcji. Pewny i zrównoważony przewóz zapewnia bezpieczna rama nośna na dwóch lub czterech kołach o rozmiarze 10,0/75 15,3 PR. Jednoosiowy wózek do hederu nadaje się do transportu z osprzętem żniwnym o szerokości roboczej do 5,5 m i zapewnia dopuszczalną masę całkowitą 3,5 tony. W skład wyposażenia wchodzą kliny zabezpieczające przed przetoczeniem. Wózek 2-osiowy ze skrętnym kołem wyposażony jest w sprężyny podtrzymujące dyszel oraz śrubę rzymską pozwalającą na regulację położenia ucha zaczepu tak, aby operator kombajnu lub ciągnika mógł w łatwy sposób samodzielnie podpiąć wózek do hederu. Dzięki ruchomej osi, uchu dyszla z płynną regulacją wysokości oraz wysuwanym i swobodnie przesuwanym podporom wózek transportowy można dopasować do systemu tnącego. Naszym celem jest łatwe i dokładne dopasowanie podpór do każdego systemu tnącego w jak najkrótszym czasie.
Wózek do hederu i stół do rzepaku właściwie spasowany z Twoim modelem kombajnu

Wózki transportowe do hederów pasują do kombajnów zbożowych znanych producentów. Podpora przystosowana jest do przewozu hederu solo lub uzbrojonego w przystawkę do zbioru rzepaku. Podpory dają dużą możliwość regulacji np. kąta pochylenia. 2-osiowy wózek Rolmako zapewnia niepowtarzalny komfort na drodze. Jego przednia sterowalna oś prowadzi go perfekcyjnie w ślad za kombajnem (idealnie nadaje się do transportu na pola z utrudnionym dostępem). Mały promień skrętu zapewnia komfort użytkowania. Jego stabilna konstrukcja zaprojektowana została z myślą o dużych przebiegach. Wszystkie przyczepy Rolmako do zespołów tnących są seryjnie wyposażone w wymagane oświetlenie i kliny pod koła. Składany uchwyt lampy zapobiega uszkodzeniom podczas odkładania i podnoszenia hederu. Z myślą o komforcie zaprojektowano nieskomplikowane układanie hedera na podporach. Wózek ze skrętnym dyszlem obrotowym na przedniej osi zapewnia maksymalną stabilność, lepszą manewrowość i płynne zachowanie podczas jazdy. Ważne jest posiadanie podpór, które są dobrze dopasowane i łatwe do odczepienia lub zaczepienia.

Budowa maszyn1. Belka z oświetleniem LED

Każda przyczepa do hederu wyposażona jest w oświetlenie składające się z lamp zespolonych oraz zestawu odblasków przeznaczonego dla pojazdów o dużych gabarytach.

2. Ogumienie

Szeroki rozstaw osi wózka, zastosowano opony o rozmiarze 10.0/75 15,3 PR.

3. Podpora hederu

Podpory dają dużą możliwość regulacji np. kąta pochylenia podpory oraz położenia płozy.

4. Regulacja kąta pochylenia hederu

Bezstopniowe nastawy podpory odbywają się za pomocą śruby rzymskiej..

5. Sprzęg do zespołu żniwnego

Podstawowe miejsce zabezpieczenia hederu na wózku. Każdy wózek jest dodatkowo zabezpieczany jeszcze w dwóch innych miejscach hakami lub pasami zależnie od modelu hederu.

6. Regulacja długości wózka

Wózki Rolmako posiadają regulacje długości oraz wysokości ramy nośnej, dlatego ten sam wózek pasuje zarówno do hederu New Holland o szerokości 3,9m, jak również 5,18m.

7. Skrętna oś

Przednia sterowalna oś prowadzi wózek perfekcyjnie w ślad za kombajnem (idealnie nadaje się do transportu na pola z utrudnionym dostępem). Mały promień skrętu zapewnia komfort użytkowania.

8. Sprężyna dyszla

Sprężyny podtrzymujące dyszel, operator kombajnu lub ciągnika może w łatwy sposób samodzielnie podpiąć wózek do hederu.

9. Dyszel z uchem obrotowym

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracy stosujemy tylko sprawdzone, atestowane oko dyszla 45 mm.

10. Jakościowa stal

Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji gatunkowych stali, dlatego przy produkcji ramy maszyn uprawowych używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC.

11. Obróbka laserowa blach, rur i profili

Zastosowanie technik laserowych do produkcji maszyn rolniczych umożliwia wycinanie w gatunkowych twardych blachach, gdzie otworowanie zwykłą metodą wiórową jest utrudnione i kosztowne.

12. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe

Odpowiednie przygotowanie detali maszyn w połączeniu z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymana powłoka jest trwała i wytrzymała. Nie trzeba się martwić dodatkową konserwacją czy skomplikowaną pielęgnacją.

13. Zrobotyzowane spawane

Precyzja i powtarzalność komponentów maszyny jest możliwa dzięki automatycznemu spawaniu. Wszystko po to, aby zapewnić Państwu możliwie najlepsze wykonanie podzespołów. W swoich zasobach posiadamy najnowocześniejsze zrobotyzowane urządzenia, dzięki którym wykonujemy najbardziej wymagające prace spawalnicze.
Wózek transportowy do bezproblemowego przewozu osprzętu żniwnego
Najważniejsze właściwości  • Pewne przemieszczanie się kombajnem do miejsca zbioru zbóż
  • Jedno-osiowy lub dwu-osiowy wariant wózka do hederu
  • Wózek dopasowany do konkretnego modelu hederu
Pewne przemieszczanie się kombajnem do miejsca zbioru zbóżWózek transportowy Rolmako jest przeznaczony do przewozu hederu za kombajnem zbożowym. Służyć może także jako magazyn zespołu żniwnego po zakończeniu okresu żniw. Wszystkie wózki do hederu są specjalnie przystosowane i skonstruowane pod określony model urządzenia do zbioru zbóż tak, by gwarantował możliwie szybki załadunek oraz rozładunek, był odpowiednio umieszczony na podporach, zapewniał pewne przemieszczanie kombajnu wraz z hederem. Dobry pojazd transportowy jest warunkiem koniecznym do wywiezienia zespołu żniwnego na pole bez uszkodzeń. Wraz ze wzrostem szerokości hedera rosną również wymagania w zakresie logistyki. Maszyny o dużej wydajności muszą pokonywać coraz większe odległości między miejscami użytkowania. Dzięki solidnej przyczepie Rolmako zawsze możesz szybko i bezpiecznie przetransportować swój heder do miejsca przeznaczenia.Jedno-osiowy lub dwu-osiowy wariant wózka do hederuJedno-osiowe, bardzo poręczne na drodze wózki Rolmako to ekonomiczne rozwiązanie podstawowe do transportu hederów zbożowych o zmniejszonej szerokości. Standardowo wyposażone są w dwie podpory specyficzne dla każdej marki kombajnu: NEW HOLLAND, JOHN DEERE, CASE IH, CLASS itp. Opcjonalnie istnieje możliwość doposażenia wózka w cztery podpory dla większych zespołów żniwnych. Wysokość osi, jak i podpory są swobodnie ruchome i regulowane w zależności od wymagań Klienta i umożliwiają optymalne dopasowanie. Dwu-osiowy wózek do transportu hederu wyposażony jest w dyszel ze sprężynami podtrzymującymi, co pozwala na szybkie i samodzielne podczepianie i odczepianie od pojazdu ciągnącego. Długość belki głównej jest regulowana, aby dostosować ją do szerokości hederu kombajnu zbożowego. Ta wersja wózka jest atrakcyjna ze względu na płynne i wygodne manewrowanie. Dzięki przyczepom Rolmako przenoszenie sprzętu odbywa się bez problemu, nawet gdy pola są od siebie oddalone.

Wózek dopasowany do konkretnego modelu hederuKonstrukcja wózka pozwala na zmianę długości ramy głównej. Większość podpór jest regulowana dla lepszego komfortu użytkowania i maksymalnego dopasowania do kształtu hederu. Przy zamówieniu należy wskazać dokładny model zespołu żniwnego z tabliczki znamionowej. Wszystko po to, aby umożliwić nam zaproponowanie odpowiedniego kształtu podpór. Standardowe niewyposażone w hamulec wózki do transportu hederu od Rolmako to niedrogie rozwiązania do podstawowych zespołów żniwnych oferujące dobrą zwrotność i stabilność w trakcie przemieszczania się między miejscem zbiorów. Belka z oświetleniem LED z możliwością złożenia na czas załadunku i rozładunku minimalizuje ryzyko kolizji podczas tych operacji.